file 32bit na 64bit systeme

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
04 sep 2009 11:37 #1500 od Martin Pišoja
32bit na 64bit systeme bolo vytvorené Martin Pišoja
Zdravím Vás,
má niekto skúsenosti so sprevádzkovavaním 32bit progamov/aplikácií na 64 bit systeme?
Zaujímalo by následovné (niektore programi spustit idu niektore nie, niektora idu s obmedzenim) co je dolezite, ale podstatne pri instalacii a sprevadzkovavani programov. Pripadne ako program previest.

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
04 sep 2009 11:47 #1501 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: 32bit na 64bit systeme
Ahoj.

Pokia? mám dobré informácie, 32 bitové aplikácie je možné používa? na 64 bitovom, za predpokladu, že tomu konkrétnemu programu dodáš potrebné 32. bitové knižnice.

V kone?nom dôsledku to môže vieš k destabilizácií systému, aplikácia pravdepodobne bude nabieha? dlhšie (?o nie je pravidlom), v podstate budeš ma? v jednom systéme dva systémy. 32 aj 64.

Ale vždy je to lepšie ma? 32 na 64 ako opa?ne.

Close the Windows, Open Source

Viac
04 sep 2009 12:13 #1505 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: 32bit na 64bit systeme
Rekompilacia?

• Martin Pišoja
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
04 sep 2009 13:59 #1508 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: 32bit na 64bit systeme

TomasHanzel napísal: Ahoj.

Pokia? mám dobré informácie, 32 bitové aplikácie je možné používa? na 64 bitovom, za predpokladu, že tomu konkrétnemu programu dodáš potrebné 32. bitové knižnice.

V kone?nom dôsledku to môže vieš k destabilizácií systému, aplikácia pravdepodobne bude nabieha? dlhšie (?o nie je pravidlom), v podstate budeš ma? v jednom systéme dva systémy. 32 aj 64.

Ale vždy je to lepšie ma? 32 na 64 ako opa?ne.

Ved to viest k destabilizacii ... ale horsie je ked nejde spustit instalciu a neustale vypisuje hlasenie nespravna architektura... (ide konkretne o driver pre tolko mnou trapenu multifun.tlaciaren Canon MP140, ale zaujimalo ma ci je to problem aj pri inych zalezitostiach)

xchg napísal: Rekompilacia?

No tak to slovo mi nerobi nejak dobre v tomto pripade... Ale pravdu povediac este som neskusal ...pohladam nieco k tomu (ide o original driver od canonu hadam tam na stranke nieco maju).

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
04 sep 2009 14:28 #1511 od TomasHanzel

Martin Pišoja napísal: No tak to slovo mi nerobi nejak dobre v tomto pripade... Ale pravdu povediac este som neskusal ...pohladam nieco k tomu (ide o original driver od canonu hadam tam na stranke nieco maju).

No, keďže ide o driver, tak tam vidím problém. Keby to bolo také ?ahké prekompilovať driver z 32 na 64...aký by bol svet krásny. Ale pokia? to spraví náš programátor xchg...:-) ) ? Osobne som v tejto otázke už mimo.

• Martin Pišoja
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
04 sep 2009 14:58 #1513 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: 32bit na 64bit systeme

TomasHanzel napísal:

Martin Pišoja napísal: No tak to slovo mi nerobi nejak dobre v tomto pripade... Ale pravdu povediac este som neskusal ...pohladam nieco k tomu (ide o original driver od canonu hadam tam na stranke nieco maju).

No, keďže ide o driver, tak tam vidím problém. Keby to bolo také ?ahké prekompilovať driver z 32 na 64...aký by bol svet krásny. Ale pokia? to spraví náš programátor xchg...:-) ) ? Osobne som v tejto otázke už mimo.

Nechcem hadzat flintu do zita , ale tento problem je zatial na roznych forach nevyrieseny. Ale mozna je problem, ze sa nik nevybral touto cestou [size=85:1t2hvh7y](stale som nenabral "odvahu" :D kontaktovat vyrobcu)[/size].

Viac
04 sep 2009 15:09 #1515 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: 32bit na 64bit systeme
Jaj no to je driver. Tam by mohol byt problem, ale ani nemusel. Kazdopane ak tam mas Makefile alebo ine fi?úri, ktoré automatizujú kompiláciu tak neviem pre?o to aspo? neskúsi? :) .

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
04 sep 2009 15:19 #1516 od TomasHanzel

xchg napísal: Jaj no to je driver. Tam by mohol byt problem, ale ani nemusel. Kazdopane ak tam mas Makefile alebo ine fi?úri, ktoré automatizujú kompiláciu tak neviem pre?o to aspo? neskúsi? :) .

Ozaj, je to balík, alebo zdrojáky?

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd