file Kubuntu crashne po zalogovani

• xchg
  • xchg-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
08 sep 2009 19:32 #1616 od xchg
Kubuntu crashne po zalogovani bolo vytvorené xchg
Zdravim, zakupil si ram tak som si povedal, že vyskúšam kubuntu. Inštalácia v poriadku, reboot, pustilo sa kdm. Natukam meno heslo a po chvily cierna obrazovka a znova sa nahodi kdm. Takto to robí furt nech sa skúšam lognú? ko?kokrát chcem.

Potom som skúsil nainštalovať kde 4.3 do archlinuxu, inštalácia v poriadku, ale znova to rovnako pada, až na to že teraz to už vypíše error v zmysle "Kwin bol ukon?ený signálom SIGABRT". Tipujem to na grafickú kartu, kedže používam vesa driver.
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. K8M890CE/K8N890CE [Chrome 9] (rev 01)

Este pridam Xorg log:

Pri pouziti xorg.conf:
openpaste.org/en/16671/

a bez:
openpaste.org/en/16672/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
08 sep 2009 20:58 #1617 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Kubuntu crashne po zalogovani
ahoj
podla typu karty je asi zdielana na doske (pri vymene pamate si robil aj nejake upravy v biose , alebo neprenastavilo ti system nejak zazrakom samo od seba? [size=75:3isk3naz]mne sa take daco stalo ... dodnes nechapem[/size]).
Ozaj paramentre pamate novej a uz osadenych modulov nie su nejak v konflikte (pripadne "nepretaktovaval" si)?

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
09 sep 2009 12:06 #1623 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Kubuntu crashne po zalogovani

xchg napísal: Zdravim, zakupil si ram tak som si povedal, že vyskúšam kubuntu. Inštalácia v poriadku, reboot, pustilo sa kdm. Natukam meno heslo a po chvily cierna obrazovka a znova sa nahodi kdm. Takto to robí furt nech sa skúšam lognú? ko?kokrát chcem.

Potom som skúsil nainštalovať kde 4.3 do archlinuxu, inštalácia v poriadku, ale znova to rovnako pada, až na to že teraz to už vypíše error v zmysle "Kwin bol ukon?ený signálom SIGABRT". Tipujem to na grafickú kartu, kedže používam vesa driver.

01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. K8M890CE/K8N890CE [Chrome 9] (rev 01)

Este pridam Xorg log:

Pri pouziti xorg.conf:
openpaste.org/en/16671/

a bez:
openpaste.org/en/16672/

tiež mám pocit že to je grafickou (prípadne, ram je dobre zasunutá?)

Ale:
    KDE na kubuntu bolo vo verzii 4x? (nemusí to zvláda?)

Tiež myslím že KDE 4 nejde dobre na zdielaných. Ke?že sa to ukázalo na viacerých distribúciách, môže byť fakt problém len v xorgu, prípadne hw. Skúšal si RAM da? pre? (možno je vadná) a skúsi? tak nainštalovať systém? (alebo nie je možné lebo preto máš málo ram).

Skús si nahodi? iné grafické prostredie, alebo inej verzii, a skús ?i to bude robi?.

Close the Windows, Open Source

• xchg
  • xchg-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
09 sep 2009 14:47 #1628 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: Kubuntu crashne po zalogovani
S RAM to nemá asi ni?, to som prehodil len tak, už s ?ou fungujem pár dní v poriadku :) .
Ta grafická bola zabudovaná na doske. No ni?, zmieril som sa s tým, že mame sa linux asi nikdy nebude pá?i? :D ( preto som chcel to kde 4 aby som mamu na?ho nau?il)

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
09 sep 2009 17:06 #1629 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Kubuntu crashne po zalogovani

xchg napísal: S RAM to nemá asi ni?, to som prehodil len tak, už s ?ou fungujem pár dní v poriadku :) .
Ta grafická bola zabudovaná na doske. No ni?, zmieril som sa s tým, že mame sa linux asi nikdy nebude pá?i? :D ( preto som chcel to kde 4 aby som mamu na?ho nau?il)

No podobne som nieco riesil na mamimom (ale je tam ubuntu s gnome nie Kubuntu). PC bol z T comu a nejaky borec ho navrhol ze 512 pamate a zdielana grafika via bude bez problemov slapat s W Vista+ cela kolona aplikacii na zabezpecenie chodu systemu).
Tiez vyuziva vesa drivers, ale uz v zaklade sme sa rozlucili s roznymi efektmi ... (zatial max spokojnost ..mamka na linuxe fici, ja spokojnejsie spavam, nakolko sa nekonaju telefonicke meetingy k teme co vsetko sa s pc deje a preco robi (vlastne nerobi to a preco mrzne hento) to nie hento...

[size=85:6hiksz9c]*Ozaj skusal si odtestovat pamat ? (Obcas nejaka mala chyba robi kopec sarapaty, zalezi od aplikacie, davnejsie sa mi vyskytol problem este za cias mandrake-u kde win slapal bez problemov a prave mandrake sa cely jezil a raploval .... )[/size]

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd