file Preinstalovat system daungrejt

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
14 sep 2009 17:53 #1681 od Leonidas
Preinstalovat system daungrejt bolo vytvorené Leonidas
Ahoj mozem preinstalovat system na verziu kubuntu tak aby mi ostaly subory ktore mam v ubuntu? mam particie home a boot a /. A ostanu mi tam aj tie programy? ved ubuntu je to iste ako kubuntu nie?

Nemám rád windows, nackov, blbych ludi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
14 sep 2009 19:10 #1690 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Preinstalovat system daungrejt

Leonidas napísal: Ahoj mozem preinstalovat system na verziu kubuntu tak aby mi ostaly subory ktore mam v ubuntu? mam particie home a boot a /. A ostanu mi tam aj tie programy? ved ubuntu je to iste ako kubuntu nie?

V tvojom probléme nejde o Downgrade.
Ak máš akúko?vek distribúciu, v nej pripájate?né partície, samozrejme vrátane /home, tak pri inštalácií inej distribúcie jednoducho nedáš formátova? tú partzíciu, na ktorej sa nachádzajú súbory ktoré nechceš strati?.

Programy, ti tam po reinštalácií neostanú, tobôž nie, pokia? ide o rozdielne distribúcie (OpenSUSE, Debian) ani (Ubuntu 8,10 vs Ubuntu 9,10).

Ubuntu nie je to isté ako Kubuntu. Majú spolo?ného vydavate?a Canonnical. Ubuntu už predsalen obsahuje predvolene GNOME, kdežto Kubuntu KDE (nevravím už teda o balíkoch, ktoré sú obsiahnuté pre jednotlivé spomenuté deriváty). No je pravda, že z ubuntu môžeš spravi? Kubuntu doinštalovaním rôzných balí?kov potrebných pre beh toho ktorého WM.

Close the Windows, Open Source

Viac
21 sep 2009 20:25 #1829 od BiZoN
Odpoveď od BiZoN na tému Re: Preinstalovat system daungrejt

Leonidas napísal: Ahoj mozem preinstalovat system na verziu kubuntu tak aby mi ostaly subory ktore mam v ubuntu? mam particie home a boot a /. A ostanu mi tam aj tie programy? ved ubuntu je to iste ako kubuntu nie?

upgradovat mozes na vyssiu verziu z nissiej a ak nemas particiu /home pripojiitelnu zvlast tak prides asi o vsetky subory okrem nastavenia v /home. hoc kedysi som sa dost oklamal pri upgrade. vymazal mi vsetko.

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
21 sep 2009 21:10 #1833 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Preinstalovat system daungrejt
Nic sa ti nestrati iba ak cas ... doinstaluje sa iba window manager(nejaky ten jaderny modul) + kopa programov. Z repozitarov si pridaj KDE a mas (stiahne ti tak asi okolo 600MB). Ako plus mozes si volit pri starte prostredie (medzi gnome alebo KDE...)

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Viac
21 sep 2009 21:20 #1835 od BiZoN

Martin Pišoja napísal: Nic sa ti nestrati iba ak cas ... doinstaluje sa iba window manager(nejaky ten jaderny modul) + kopa programov. Z repozitarov si pridaj KDE a mas (stiahne ti tak asi okolo 600MB). Ako plus mozes si volit pri starte prostredie (medzi gnome alebo KDE...)

upgrade ubuntu ma 600MB?

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
21 sep 2009 21:29 #1839 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Preinstalovat system daungrejt

BiZoN napísal:

Martin Pišoja napísal: Nic sa ti nestrati iba ak cas ... doinstaluje sa iba window manager(nejaky ten jaderny modul) + kopa programov. Z repozitarov si pridaj KDE a mas (stiahne ti tak asi okolo 600MB). Ako plus mozes si volit pri starte prostredie (medzi gnome alebo KDE...)

upgrade ubuntu ma 600MB?

ano zial ... ale ako bonus mas kopec plnohodnych programov z KDE :D

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Viac
21 sep 2009 21:34 #1841 od BiZoN

Martin Pišoja napísal:

BiZoN napísal:

upgrade ubuntu ma 600MB?

ano zial ... ale ako bonus mas kopec plnohodnych programov z KDE :D

esteze mam gentoo. naozaj len to co chcel. osobne s kde potrebujem len par veci, nie vseliake kdeaddons, kdegames, kdeadmin. ako s tym mozete zit!

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
21 sep 2009 21:39 #1842 od Leonidas
Odpoveď od Leonidas na tému Re: Preinstalovat system daungrejt

mam /home a /boot. takze ked nedam formatovat home tak mi ostane vsetko co tam mam? zajtra to skusim lebo uz je neskoro. len tie programy ma stvu, ledva som ich naistaloval.

Nemám rád windows, nackov, blbych ludi.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd