file Ako sa paruje mobil?

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
24 sep 2009 10:00 #1905 od Leonidas
Ako sa paruje mobil? bolo vytvorené Leonidas
Chcem si skusit to ovladanie PC co tu je novy navod, ale nejak neviem spojazdnit bluetooth aby sa spojily pc a mobil. mobil mam nokiu. najst najde pc. ale nejde sparovat. aj kbluetooth mam a tiez nic. ani prehladavat subory v telefone. vlastne vobec nic. aplikaciu remuco uz mam v telefone. len toto mi nejde. ako sa sparuje telefon s pc?

Nemám rád windows, nackov, blbych ludi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 sep 2009 12:14 #1913 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: Ako sa paruje mobil?
V tomto som mimo, ale čo tak uvies? presný typ mobilu a aké postupy si zatia? skúšal?

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
24 sep 2009 13:11 #1915 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Ako sa paruje mobil?

Leonidas napísal: Chcem si skusit to ovladanie PC co tu je novy navod, ale nejak neviem spojazdnit bluetooth aby sa spojily pc a mobil. mobil mam nokiu. najst najde pc. ale nejde sparovat. aj kbluetooth mam a tiez nic. ani prehladavat subory v telefone. vlastne vobec nic. aplikaciu remuco uz mam v telefone. len toto mi nejde. ako sa sparuje telefon s pc?

tiez som to na linuxe este nerobil ale pokial vidiet na nokii PC je to v poriadku mobil zachytil vysielanie ale ako mas nastaveny mobil nemas nahodou btooth na telefone nastavena ako ...(kurnik ako sa to vola ..proste skryt telefon ci inkognito?)

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
25 sep 2009 06:22 #1924 od Leonidas
Odpoveď od Leonidas na tému Re: Ako sa paruje mobil?

Martin Pišoja napísal: tiez som to na linuxe este nerobil ale pokial vidiet na nokii PC je to v poriadku mobil zachytil vysielanie ale ako mas nastaveny mobil nemas nahodou btooth na telefone nastavena ako ...(kurnik ako sa to vola ..proste skryt telefon ci inkognito?)

nie mobil nokia ma nastavene "viditelny" a v linuxe neviem ako to spravit aby bol viditelny. lebo zistil som jednu vec. pocitac nasiel mobil a ide poslat subor do pc cez prave tlacitko. ale z mobilu ked odoslem tak nejde odoslat. napise ze neprijma. a ziadne okno mi neukaze ze zadaj pin. len ked prijmam do mobilu zadam 12345 a ide to. ja chcem v pc prehladavat obsah ako napriklad cez bluethooh v okne a zlozky.

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
25 sep 2009 16:29 #1938 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Ako sa paruje mobil?

Leonidas napísal:

Martin Pišoja napísal: tiez som to na linuxe este nerobil ale pokial vidiet na nokii PC je to v poriadku mobil zachytil vysielanie ale ako mas nastaveny mobil nemas nahodou btooth na telefone nastavena ako ...(kurnik ako sa to vola ..proste skryt telefon ci inkognito?)

nie mobil nokia ma nastavene "viditelny" a v linuxe neviem ako to spravit aby bol viditelny. lebo zistil som jednu vec. pocitac nasiel mobil a ide poslat subor do pc cez prave tlacitko. ale z mobilu ked odoslem tak nejde odoslat. napise ze neprijma. a ziadne okno mi neukaze ze zadaj pin. len ked prijmam do mobilu zadam 12345 a ide to. ja chcem v pc prehladavat obsah ako napriklad cez bluethooh v okne a zlozky.

ahoj ako som vravel nemam s tym skusenost v linuxe (dokonca telefon uz nemam nokiu a na pc absentuje btooth...)
ale skusal si aj wiki ? nasiel som tam nieco :
[url:3ffvaez2]wiki.ubuntu.cz/Bluetooth[/url]

[size=85:3ffvaez2]Zapneme bluetooth na mobilním telefonu a v terminálu na?ukáme p?íkaz, který ukáže všechna za?ízení s aktivním a viditelným bluetooth (mobilní telefony) v?etn? jejich MAC adres:
hcitool scan
a nasledne by ti to malo vratit nejaky vypis [/size]
Pripadne ma napadlo ze skus aj ako sudo ...

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
25 sep 2009 17:21 #1941 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re: Ako sa paruje mobil?
Takto parujem ja mobil a notebook:

1. zapnem bluetooth na notebooku aj na mobile
2. v pravom hornom rohu obrazovky na notebooku sa mi objavi ikonka bluetooth
3. kliknem na tuto ikonku pravym tlacidlom mysi
4. zvolim moznost browse file on device ...
5. zo zoznamu ktory sa mi objavi vyberiem mobil ktory chcem pripojit a stlacim tlacidlo Pripoji?
6. pokial to parujem prvykrat, najskor si mobil vypyta zadanie pin-u (zvoli sa lubovolne cislo) a potom notebook vypyta zadanie pin-u (treba zadat to iste cislo ako do mobilu)
7. hotovo, sparuje sa to a uz prezeram obsah mobilu ...

Mam distribuciu Fedora 10, ale takto isto mi to fungovalo aj na Ubuntu

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
26 sep 2009 19:52 #1966 od Leonidas
Odpoveď od Leonidas na tému Re: Ako sa paruje mobil?
diki ninu za ten navod. funguje. len som nemal ten btluetooth spusteny ako ikonu.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
26 sep 2009 20:29 #1967 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Ako sa paruje mobil?
Takže LOCK, pre vyriešenú tému

Close the Windows, Open Source

Čas vytvorenia stránky: 0.180 sekúnd