file Internet O2 podľa návodov

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
27 sep 2009 20:07 #1977 od TomasHanzel
Internet O2 podľa návodov bolo vytvorené TomasHanzel
Všade na internete si všímam návody na "rozbehnutie" O2 internetu v Ubuntu.
Pomerne nikomu však tento návod nefunguje. Dúmal som, keďže aj tak nemám Ubuntu, v čom asi môže byť problém.

Pod?a m?a, je problém v kroku:

nainštalujte si gnome-ppp

Ke?že viacero užívatečov internet nemá, teda tí, ktorí ten internet chcú, nemajú si ako doinštalovať spomenutý balík AK je potrebné inštalovať ho prostredníctvom siete Internet.

Otázka teda znie, ?i je spomínaný balík obsiahnutý v distribuovanom LiveCD Ubuntu.

Ak však nie je, stále platí, že návod, ktorý som spísal na spojazdnenie Internetu O2 platí, cez wvdial a wvstream, ktorý obsahuje 2 balíky a tie si môže ktoko?vek vo forme zdrojových kódov stiahnú? na internete, kde ich ve?kos? myslím nepresahuje 5MB.

Tiež ma zaujíma, ?i gnome-ppp je jeden balík, alebo vyžaduje stiahnutie dodato?ných balíkov.

Close the Windows, Open Source

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 sep 2009 13:22 #1991 od deamonX
Odpoveď od deamonX na tému Re: Internet O2 podľa návodov
ked som mal ubuntu este, tak sa mi zda ze gnome-ppp nebol na tom live cd. teraz som presiel na domovinu teda debian a tam je. tam je toho ovela viac. debian je lepsi.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
28 sep 2009 13:36 #1992 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Internet O2 podľa návodov

deamonX napísal: ked som mal ubuntu este, tak sa mi zda ze gnome-ppp nebol na tom live cd. teraz som presiel na domovinu teda debian a tam je. tam je toho ovela viac. debian je lepsi.

To ma neteší...a ako to bude stým balíkom. Je jediný, alebo je potrebné stiahnu? viac balíkov kvôli závislostiam?

Viac
28 sep 2009 14:57 #1993 od towdy
Odpoveď od towdy na tému Re: Internet O2 podľa návodov
Nepotrebuješ ma? "Gnome-ppp" v pohode to ide aj cez terminál kde zadáš ako root ( sudo -s ) wvdial hsdpa a modem sa ti zinicializuje.....alebo ak máš Ubuntu 8.10 tam máš "Aplet NetworkManager 0.7.0 " a je tam aj mobile broadband ..... sta?í zmeni? DNS a pôjde to....

pozri sem [url:2vplprbw]linuxsr.zaridi.to/forum/viewtopic.php?f=25&t=382[/url]

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
28 sep 2009 19:43 #1998 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Internet O2 podľa návodov

towdy napísal: Nepotrebuješ ma? "Gnome-ppp" v pohode to ide aj cez terminál kde zadáš ako root ( sudo -s ) wvdial hsdpa a modem sa ti zinicializuje.....alebo ak máš Ubuntu 8.10 tam máš "Aplet NetworkManager 0.7.0 " a je tam aj mobile broadband ..... sta?í zmeni? DNS a pôjde to....

pozri sem [url:2io2hggx]linuxsr.zaridi.to/forum/viewtopic.php?f=25&t=382[/url]

towdy, dakujem za pomoc a iniciatívu pomôc?. Rozumiem, že je dobré pripája? sa prostredníctvom wvdial, podľa návodu, na adrese ktorú si uviedol. Sám som ten návod písal.

Mne ide o zistenie, prečo nejde ostatným Internet v Ubuntu podľa návodov, ktoré nepoužívajú wvdial, ale gnome-ppp a Network Manager. Zmena DNS očividne nepomáhala. Preto som sa pozastavil pri kroku, ktorý ur?uje inštaláciu gnome-ppp a teda ?i tento obsahuje priamo Live CD Ubuntu. Ale ?akujem, že si sa pokúsil pomôc?,

Pre tvoju informáciu len dodám, že wvdial hsdpa nie každému pôjde. Osobne využívam O2 v telefóne a pripájam cez PC káblom. Tam sta?í wvdialconf pre inicializáciu a následne wvdial& pre spustenie.

Každopádne, ak môže niekto, prosím zodpovedze mi tie otázky, aby som isto vedel, ?i tie balíky sú obsiahnuté v LiveCD alebo nie.

Dakujem

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd