file Nefunkcny kos

• lubos
  • lubos-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
07 mar 2010 09:49 #4654 od lubos
Nefunkcny kos bolo vytvorené lubos
Tak, na Ubuntu 9.04 mi nejde otvorit kos. Ak ho otvorim cez applet na paneli, otvori sa Nautilus, preblikne a okamzite sa zavrie. Toto sposobi aj zmiznutie ikon na ploche, pokial Nautilus neotvorim opatovne inym psosobom.
Ak kos otvorim inym sposobom ako cez applet (Nautilus a ikona kosa), taktiez sa zatvori. Kos sa da otvorit napriklad cez Gnome Commander, ked vojdem do /home/*/.local/share/Trash.

Ak je vsak kos prazdny, da sa otvorit aj cez Applet a nautilus nepadne. Ak je tam vsak co i len jeden subor, ukamzite to zas prestane ist.

Toto robi vo vsetkych pouzivatelskych uctoch, nerozumiem kde moze byt chyba, zatial som skusil len odstranit adresar /home/*/.nautilus, avsak nepomohlo. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• lubos
  • lubos-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
07 mar 2010 11:09 #4658 od lubos
Odpoveď od lubos na tému Re:Nefunkcny kos
Tu je vypis z terminalu, problemov vypisalo viac, boli to problemy so sambou, tie som uz odstranil, zostalo toto, s tym si uz nemozem dat rady:

lubos@lubos-desktop:~$ nautilus

** (nautilus:11324): WARNING **: Unable to add monitor: Not supported

(nautilus:11324): GLib-GIO-CRITICAL **: g_file_info_get_name: assertion `G_IS_FILE_INFO (info)' failed

** (nautilus:11324): WARNING **: Got GFileInfo with NULL name in trash:///, ignoring. This shouldn't happen unless the gvfs backend is broken.

(nautilus:11324): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed
Segmentation fault
lubos@lubos-desktop:~$

Viac
07 mar 2010 13:04 #4663 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re:Nefunkcny kos
Bol to nejaky bug v jaunty, v karmic by to uz byt nemalo. Nasiel som ze by to mal vyriesit downgrade glib. Skus
sudo aptitude install libglib2.0-0=2.20.1-0ubuntu2.1

• lubos
  • lubos-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
07 mar 2010 13:15 #4664 od lubos
Odpoveď od lubos na tému Re:Nefunkcny kos
Fiha, a ja som nasiel jedine na EN forach rady na upgrade, co vsak robit zatial nebudem. Asi som slabo hladal.
Kazdopadne dakujem, uz to funguje, super. :-)

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd