file avast hlasi chybu

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
01 apr 2010 02:51 #4886 od NCR
avast hlasi chybu bolo vytvorené NCR
zdravim, avast mi stale siel v pohode, ale dnes som si ho nainstaloval ze idem skontrolovat jeden USBkluc a po neuspesnom updatu mi stale pise chybu, vzdy potom ked ho spustim tak mi vyhodi chybu "An error occured in avast! engine: Invalid argument" co to znamena?? :?:

Až moc lásky prekoná lásku k moci, svet spozná mier.
Jimi Hendrix

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
01 apr 2010 08:57 #4887 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re:avast hlasi chybu
NCR napísal:

zdravim, avast mi stale siel v pohode, ale dnes som si ho nainstaloval ze idem skontrolovat jeden USBkluc a po neuspesnom updatu mi stale pise chybu, vzdy potom ked ho spustim tak mi vyhodi chybu "An error occured in avast! engine: Invalid argument" co to znamena?? :?:

ak som spravne pochopil z toho co som cital, tak kernel ma nejaky maximalny SHM memory limit a novy update Avastu sa to podarilo nejak prekrocit, preto vyhadzuje tu chybu ...

Riesenia::::
Najprv skus toto ci pojde:
Chod do svojho domaceho priecinka a daj si zobrazit aj skryte subory. Chod do skryteho priecinka .avast, najdi tam subor 400.vps a vymaz ho (ale daj ho len do kosa, alebo si ho predtym este zalohuj) a potom spusti update avastu
To vymazanie asi budes musiet spravit ako root, tak predtym skus dat alt+F2 a napis gksu nautilus, alebo v terminali.

Druhe riesenie, keby prve nezabralo:::
otvor terminal a jednoducho sa zmeni ten limit kernelu na vacsi a to nasledujucim prikazom (samozrejme ako root to musis menit, cize sudo pred prikaz)
sysctl -w kernel.shmmax=128000000

no a aby sa ti to ostalo nastavene aj po restarte, alebo vypnuti pc, treba to zapisat aj do nejakeho init scriptu, ktory sa vykonava pri spustani - ale to je pri kazdej distribucii individualne ...
napr. to moze byt: /etc/init.d/rc alebo sa poobzeraj v /etc/inittab -- no alebo ti toto uz poradi nejaky Kubuntak/Ubuntak ...

Upozornenie: Ja nepouzivam antivirus, tento navod som nasiel na nete, preto neviem co to spravi, takze to robis na vlastne riziko !!!

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
01 apr 2010 19:18 #4900 od NCR
Odpoveď od NCR na tému Re:avast hlasi chybu
vrele diki, pomohlo :)

Až moc lásky prekoná lásku k moci, svet spozná mier.
Jimi Hendrix

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
01 apr 2010 20:15 #4901 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re:avast hlasi chybu
NCR napísal:

vrele diki, pomohlo :)

a konkretne co pomohlo ?

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd