file Kubuntu 10.04 a slovenčina v GTK aplikáciách

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
10 jún 2010 08:06 - 10 jún 2010 08:06 #5681 od trebor
Ahojte, zmenil som si systém z ubuntu na kubuntu. Robil som novú inštaláciu slovenskou lokalizáciou. No gimp inkscape a podobne sú v EN. Neviem kde to prepnúť. Qt-locales som našiel ale to je len na KDE. V ubuntu stacilo vybrať jazyk ešte raz a systém si sám doinštaloval čo bolo treba. Dík.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu
Posledný krát upravené:10 jún 2010 08:06 trebor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
10 jún 2010 08:34 #5682 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:Kubuntu 10.04 a slovenčina v GTK aplikáciách
trebor napísal:

Ahojte, zmenil som si systém z ubuntu na kubuntu. Robil som novú inštaláciu slovenskou lokalizáciou. No gimp inkscape a podobne sú v EN. Neviem kde to prepnúť. Qt-locales som našiel ale to je len na KDE. V ubuntu stacilo vybrať jazyk ešte raz a systém si sám doinštaloval čo bolo treba. Dík.

Ahoj trebor, neviem či to pomôže, ale je dosť potrebné nastaviť si locale
export LANG=sk_SK.UTF-8
export LC_CTYPE=sk
export LANG=sk

A potom aktualizovať systém. Skús, malo by doinštalovať potrebné slovenské lokalizácie.

Close the Windows, Open Source

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
10 jún 2010 13:45 #5683 od trebor
Musí mi chýbať nejaký balík s prekladom gtk aplikáciami, len neviem ktorý. V klasickom ubuntu to sysnaptics rieši perfektne. Ale na druhú stranu nové kde sa mi moc páči. Už som si skompiloval inkscape 0.48 ten je v Sk ešte mi chýba aspoň gimp.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd