file Ak na upgrade na 10.04

• Ja
  • Ja-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
13 jún 2010 18:13 #5709 od Ja
Ak na upgrade na 10.04 bolo vytvorené Ja
Ked mi tamto nejde, chcem sa opytat, ako sa robi upgrade naintalovaneho Ubuntu 9.04 na 10.04? Instaloval by som z DVD a nie z internetu. Ako na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 jún 2010 18:15 #5710 od Yur4Y
Odpoveď od Yur4Y na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
Bude treba najprv upgradovať na 9.10 a potom z neho na 10.04:
wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20na%20nov%C...verzi%20syst%C3%A9mu

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
14 jún 2010 08:24 #5712 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
Yur4Y napísal:

Čo ja viem, myslím že ani toto mu nepôjde. Vzhľadom na recenziu ktorú píšem, musím povedať, že distribúcia knihy s DVD ktoré sú prakticky nefunkčné je ...asi bez slov. Ale o tom potom. Nemám pocit, že mu pôjde z inštalovaného 9.10 na 10.04 z DVD. Z netu iste, pôjde. Ale z DVD nie.

Takže, radšej radím osobne, inštaluj z internetu.
Inak nevie niekto, čoho sa týka tá chyba ktorá "bola vypustená" a nefunkčným štartom?

Close the Windows, Open Source

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
16 jún 2010 12:36 #5715 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
TomasHanzel napísal:

Yur4Y napísal:

Čo ja viem, myslím že ani toto mu nepôjde. Vzhľadom na recenziu ktorú píšem, musím povedať, že distribúcia knihy s DVD ktoré sú prakticky nefunkčné je ...asi bez slov. Ale o tom potom. Nemám pocit, že mu pôjde z inštalovaného 9.10 na 10.04 z DVD. Z netu iste, pôjde. Ale z DVD nie.

Takže, radšej radím osobne, inštaluj z internetu.
Inak nevie niekto, čoho sa týka tá chyba ktorá "bola vypustená" a nefunkčným štartom?

Tomas neviem ale podla tohoto wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD konkretne tento obrazok ta uvodna ponuka niekde musi existovat :D zial ani ja som ju nikde nevidel ... a to len dnes som vyhodil hromadku cd / dvd s absetujucou prave touto castou...

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Viac
16 jún 2010 13:02 #5716 od Yur4Y
Odpoveď od Yur4Y na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
Tá úvodná obrazovka sa objaví po stlačení nejakej klávesy pri bootovaní, inak sa spustí tuším normálny live systém (alebo inštalácia?). Ďalší nezmyselný krok vývojárov Ubuntu.

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
16 jún 2010 13:04 #5717 od trebor
Odpoveď od trebor na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
Tak teraz Vám nerozumiem. Však ten úvod je na každom ubuntu (nie alternate cd). čo sa týka upgrade, ugradovať môže s alternate CD, ale tiez sa prihováram za instal z netu.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu

• Martin Pisoja
  • Martin Pisoja-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
16 jún 2010 16:47 #5718 od Martin Pisoja
Odpoveď od Martin Pisoja na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
trebor napísal:

Tak teraz Vám nerozumiem. Však ten úvod je na každom ubuntu (nie alternate cd). čo sa týka upgrade, ugradovať môže s alternate CD, ale tiez sa prihováram za instal z netu.

Ja tradicne davam insatalovat z alternate CD neviem preco zda sa mi to jednoduchsie. Ale aby si bol viac v obraze, posledne CD (10.04) ma nejak zvlast upravene :D (ak beriem v uvah poslednu spravu od Yur4Y, ak by som tuto spravu nebral v uvahu musle by som konstatovat ze je to pohnojene) uvodne menu (teda doslova absentuje a skoci po case do rezimu live)

Yur4Y napísal:

Tá úvodná obrazovka sa objaví po stlačení nejakej klávesy pri bootovaní, inak sa spustí tuším normálny live systém (alebo inštalácia?). Ďalší nezmyselný krok vývojárov Ubuntu.

Hmmm skusim pozriet ale vzdy mi to pri nabiehani hodilo nejaky error a potom nabehlo Live...

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
16 jún 2010 21:23 #5719 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:Ak na upgrade na 10.04
Tú úvodnú obrazovku tam zobrazíš v čase načítavania systému (dole sú dáke dva znaky) a v tom momente stláčaš TAB(ulátor).

Ale prd s tým nadeláš. Fakt som skúšal dosť a to som prešiel už všeličím, od parametrov, cez rôzne iné blbosti. Tento systém nerozchodíš a začínam si myslieť, že je to radeonom a jeho driverom.

Bohužiaľ, bohužiaľ....

Close the Windows, Open Source

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd