file instalacia wine 1.2-rc7

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
14 júl 2010 17:38 #5983 od NCR
instalacia wine 1.2-rc7 bolo vytvorené NCR
no skusal som namiesto mojej stable verzie dat tuto najnovsiu, prv som vymazal staru.. tak stiahol novu a podla manualu instaloval...no stale sa vyskitovali problemi s ./configure , stale chybali dake sucasti, tak som si vyhladal na nete, dajak sa mi podarilo nainstalovat verziu 1.0.1 tak nic stoho a nakoniec sa mi podarilonajst daky prikaz na doinstalovanie tych chybajucich sucasti...doinstalovalo ich , tak ./configure islo v poho, a tym sa manual na nete konci :-) citam v terminale ze mam zadat "make" dam a instaluje prisambohu asi hodinu.... aj viac... PC na explodovanie v tom teple, po doinstalovani pozriem na wine verziu a tam pise 1.0.1 ... :shock: wtf?? co som zrobil zle?

Až moc lásky prekoná lásku k moci, svet spozná mier.
Jimi Hendrix

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
14 júl 2010 17:45 #5984 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
NCR napísal:

no skusal som namiesto mojej stable verzie dat tuto najnovsiu, prv som vymazal staru.. tak stiahol novu a podla manualu instaloval...no stale sa vyskitovali problemi s ./configure , stale chybali dake sucasti, tak som si vyhladal na nete, dajak sa mi podarilo nainstalovat verziu 1.0.1 tak nic stoho a nakoniec sa mi podarilonajst daky prikaz na doinstalovanie tych chybajucich sucasti...doinstalovalo ich , tak ./configure islo v poho, a tym sa manual na nete konci :-) citam v terminale ze mam zadat "make" dam a instaluje prisambohu asi hodinu.... aj viac... PC na explodovanie v tom teple, po doinstalovani pozriem na wine verziu a tam pise 1.0.1 ... :shock: wtf?? co som zrobil zle?

A nakoniec procedúry stačí príkaz
make install

s patričnými právami. Čiže pod su, alebo so sudo.

Ono sú to tri príkazy....
./configure
make
make install

Kde make install sa vykonáva pod právami superadministrátora ;-)

Close the Windows, Open Source

• Dogmeat
  • Dogmeat-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Gentoo-desktop | Arch-desktop,notebook,netbook
Viac
14 júl 2010 17:49 #5985 od Dogmeat
Odpoveď od Dogmeat na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
Pokiaľ si ešte dobre pamätám, tak na Debian based operačných systémoch sa dá namiesto make install použiť aj make checkinstall, čo vytvorí balíček, ktorý sa dá ľahko nainštalovať a odinštalovať.

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
14 júl 2010 18:16 - 14 júl 2010 18:16 #5986 od trebor
Odpoveď od trebor na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
Ubuntu už nemám, alebo niečo s apt, ale sa mi zda že tam boli 2 verzie wine. Jedna myslím že sa volala devel (nemyslím zdrojáky). Už to nemám ako overiť. Myslím že som ju aj raz skúšal.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu
Posledný krát upravené:14 júl 2010 18:16 trebor

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
14 júl 2010 18:35 #5987 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
Na odinštalovanie postačí aj make uninstall v priečinku zdrojových kódov. Aj keď nejaký sajrajt ti tam môže ostať. Najme tie závislosti, ktoré sa stanú nepotrebnými.

Close the Windows, Open Source

Viac
14 júl 2010 18:37 - 16 júl 2010 15:39 #5988 od yajohny
Odpoveď od yajohny na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
Dogmeat napísal:

Pokiaľ si ešte dobre pamätám, tak na Debian based operačných systémoch sa dá namiesto make install použiť aj make checkinstall, čo vytvorí balíček, ktorý sa dá ľahko nainštalovať a odinštalovať.

tiez odporucam namiesto make install pouzivat checkinstall.

staci si ho v Ubuntu doinstalovat sudo apt-get install checkinstall...
a potom
./configure
make
checkinstall

vytvori ti balik a bude viditelny aj v synapticu a pod...lahko odinstalujes...
a pri checkinstall aj menej zdatny clovek zisti, ci sa mu balik nainstaloval, alebo nie :) cize zisti, ci sa mu wine nainstalovalo korektne.
Posledný krát upravené:16 júl 2010 15:39 yajohny

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
15 júl 2010 19:46 #5995 od NCR
Odpoveď od NCR na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
ok dakujem uz si to zapametam, teraz sa dost hrajem stymi verziami wine, hladam taku kde mi bude fungovat jedna vec, uz som si myslel ze ju mam(1.2-rc7) ale ne nakoniec to cele sekce a zamrzne cely comp...na wineHQ som zistil ze verzia 1.1.41 by mala fungovat... teda aspon na U9.10 co ja nemam (U9.04) ale hadam tam az taky rozdiel nebude, ako mam odinstlovat wine aby som neodstranil tie vsety sucasti co som pisal vyssie (co tu hodinu instalovalo) ci to je jak jeden balik a ked vymazem 1.2-rc7 a dam 1.1.41 a potom napr. naspet tak to zase bude hodinu instalovat a stahovat atd ... ??

Jimi Hendrix

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
15 júl 2010 21:08 #5998 od NCR
Odpoveď od NCR na tému Re:instalacia wine 1.2-rc7
tak uz tam mam tu spomynanu verziu, a ide to chvalitebne, ale problem je ze v aplikaciach kde mam mat ten wine zobrazeny a aj nastavenia atd tak to mi tam chyba ... proste to tam neni tvari sa to akoby wine nebol nainstalovany ale vsetko ide ako ma...neviete ako sa to nejak napravy alebo prikaz na spustenie tych nastaveni?

Jimi Hendrix

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd