file pomoc zaciatocnikovi

• gamer
  • gamer-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
12 sep 2011 16:23 #8187 od gamer
pomoc zaciatocnikovi bolo vytvorené gamer
zdravim vas. po viacerych precitanych recenziach o linuxe som ako zaciatocnik zacal pouzivat ubuntu 11.04... trosku som sa do toho uz dostal ale predsa by som potreboval nejake rady... robil som domacu siet a pomocou viacerych manualov som sa dopracoval k sambe a k zdielaniu bez hesla, zdielanie tlaciarne atd... vsetko slo ok az na jednu vec... dal som zdielat jeden priecinok, ktory sice na sieti bolo vidiet, ale volako sa don nedalo dostat... dosiel som na to, ze to bude asi v tom, ze dany priecinok je na inej particii, pretoze priecinky zdielane vo File System boli pristupne ale ine nie... otazka znie.. da sa nejakym sposobom zdielat aj iny disk alebo to funguje len cez file system... alebo to co som napisal je cista blbost a chybu mam hladat inde... dalej... ked mam otvorenych viacero okien v mozille tak sa stane ze mi to cele zamrzne asi na 10 sekund... to sa mi deje aj ked otvorim konkretne www.linuxone.sk... deje sa to aj ked zrovna nepouzivam net napr. ked len tak skumam ubuntu, pytam sa lebo na win sa mi to nestalo.... moze to byt preto ze na zaciatku som zacal machrovat a delil som si particie podla manualov na nete ( swap area 5000 mb.... "/boot" 500 mb..... "/" 20000mb..."/home 20000mb ) alebo je to preto ze pri spusteni sa mi zapne milion programov ktore ani neviem naco su, apropo mozem ich vsetky povypinat alebo niektore musim nechat ist... viem ze sa zasmejete natom a ze su to pre vas blbosti ale fakt bz som ocenil keby ste mi pomohli....dakujem dopredu za rady...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
12 sep 2011 16:43 #8188 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
Ahoj, odpoviem len čo viem, aspoň relatívne.

Programy po spustení môžeš v podstate povypínať až na tie, ktoré skutočne potrebuješ. Firefox mne blbe dokonale, chalanom z IRC zase vôbec. Takže tu neviem poradiť, len, že aj mne zmrzne na pár sekúnd. Môže to by i synchronizáciou.

Blbosti nepíšeš, proste sa pýtaš, tu ta nik za blba mať nebude a ak hej, tak zle bude ;-).

Nerozumiem tomu, čo myslíš pojem File system. Máš na mysli systémovú partíciu, (aký typ súborového systému?), alebo partíciu ako rozšírenú pre /home atď? Trošku to popíš ak môžeš.

Close the Windows, Open Source

• branislav.poldauf
  • branislav.poldauf-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
12 sep 2011 17:41 #8191 od branislav.poldauf
Odpoveď od branislav.poldauf na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
1. zabudni na firefox a nahod si chrome - uplne ina kava :-D

2. samba musi zdielat akekolvek adresare kdekolvek pripojene k pc, existuje na to kopa aplikacii, a dokonca aj doplnok pre nautilus (ak ubutnu este pouziva nautilus) myslim ze sa vola nautilus-samba-share (alebo tak podobne) potom staci pravou mysou kliknut na adresar a zvolit zdielanie, ja pouzivam utilistku s menom system-config-samba (jednoducha a ucinna)

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
12 sep 2011 19:53 #8192 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
Áno, i ja som prešiel na Chrome a naozaj som veľmi spokojný. Rýchlosť, stabilita, rozhranie. Ziadne cacky macky. Uz len chrome.

Close the Windows, Open Source

Viac
13 sep 2011 02:02 #8194 od ferri
Odpoveď od ferri na tému Re: pomoc zaciatocnikovi

TomasHanzel napísal: Áno, i ja som prešiel na Chrome a naozaj som veľmi spokojný. Rýchlosť, stabilita, rozhranie. Ziadne cacky macky. Uz len chrome.

Ja som nakoniec ostal pri firefoxe. Verzia 6 beží bez problémov. Korektne už beží v ňom aj fórum linuxon.sk na rozdiel od verzie 5.

• gamer
  • gamer-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 sep 2011 07:25 #8196 od gamer
Odpoveď od gamer na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
ano file system je systemova particia... proste to kde je instalovany system... a ano pouzivam system-config-samba a mam tam zdielanu aj tlaciaren a aj priecinok, len nieje pristupny... a ked som skusil zdielat zo systemoveho napr priecinok "srv" tak bez problemov som ho mohol prehliadat z ineho kompu... nasiel som aj manualy ktore mi popisovaly ako zdielat cez terminal pomocou smb.conf... aj to som spravil ako tak... len akurat hento ze ked zdielam z ineho disku... nemoze to byt preto pre ostatne disky su neni formatu Ext4? ale do toho sa uz nerozumiem.... ok tak skusim este ten natius-samba-share a aj chrome... diki moc za ochotu... vidim ze je to tu na urovni, ze sa tu docka kazdy pomoci... potom napisem ako to slo

• branislav.poldauf
  • branislav.poldauf-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 sep 2011 17:22 - 13 sep 2011 17:22 #8201 od branislav.poldauf
Odpoveď od branislav.poldauf na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
mozno mas zadrhel niekde v smb.conf
ja zdielan particiu notebookoveho disku home - EXT4, datovu particiu - EXT3, externy usb disk - NTFS, a obcas aj obsah USB kluca - FAT32 a vsetko bezproblemov vidi dokonca aj multimedialne centrum
Posledný krát upravené:13 sep 2011 17:22 branislav.poldauf

• pali
  • pali-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
29 sep 2011 14:07 #8318 od pali
Odpoveď od pali na tému Re: pomoc zaciatocnikovi
Ahoj mne sa to v sambe tiez stalo...skus upravit prava pristupu k danemu suboru...to by mohlo pomoct

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd