exclamation Ďalší úlet Canonicalu - nekorektný zvuk v SDL

• adygt
  • adygt-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
  • Ubuntu 11.10
Viac
18 sep 2011 06:24 - 18 sep 2011 06:25 #8258 od adygt
Niekedy dávnejšie som na LinuxONE.sk napísal príspevok o tom, ako som riešil problém so zvukom v programoch využívajúcich technológiu SDL (Ubuntu 10.10). Tento problém sa vyskytuje iba pri niektorých zvukových kartách (napr. AC'97). Prejavuje sa tak, že pri spustení programu využívajúceho SDL zvuk akosi ,,preskakuje noty" - zvuk nie je "aaaaaaaa" ale "a-a-a-a" (napr. Pingus, ET racer). Dá sa opraviť jednoducho tak, že nainštalujete balíky libsdl-mixer1.2 & libmikmod2 z repozitárov pre Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope) - dajú sa nájsť na adrese launchpad.net/ubuntu/jaunty/ . Pri inštalácii odporúčam použiť terminál s príkazom pre vynútenú inštaláciu balíkov - sudo dpkg -i --force-depends balíček.deb (samozrejme mu treba ukázať cestu k balíčku). No zaráža ma, že Canonical s tým nič nerobí. Veď ten bug sa tiahne už od Ubuntu 10.04 a mali ho aj niektoré iné verzie ako 8.04... Pritom je to už dávno nahlásené...
Posledný krát upravené:18 sep 2011 06:25 adygt
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: TomasHanzel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 sep 2011 11:41 #8261 od ferri
Len malá poznámka.
Nové Ubuntu 11.10, tuším teraz je beta 1 je tiež nopravené?

• adygt
  • adygt-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
  • Ubuntu 11.10
Viac
18 sep 2011 15:08 #8264 od adygt
Neviem, vyskúšam a ozvem sa :) .

• adygt
  • adygt-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
  • Ubuntu 11.10
Viac
20 sep 2011 13:26 #8268 od adygt
Asi si počkám na finálnu verziu:: Nabootoval som Ubuntu 11.10 beta 1 a v tom čudnom Unity som zvolil "Centrum softvéru Ubuntu". UNEXPECTED ERROR. Vyskúšal som to ešte raz. Tentoraz sa mi podarilo naťukať názov aplikácie a dal som ju nainštalovať. UNEXPECTED ERROR. Na toto som už nervy nemal a vzdal to. Len dúfam, že finálna verzia nebude tak strašne nestabilná a pomalá.

Viac
21 sep 2011 02:05 #8272 od ferri

adygt napísal: Asi si počkám na finálnu verziu:: Nabootoval som Ubuntu 11.10 beta 1 a v tom čudnom Unity som zvolil "Centrum softvéru Ubuntu". UNEXPECTED ERROR. Vyskúšal som to ešte raz. Tentoraz sa mi podarilo naťukať názov aplikácie a dal som ju nainštalovať. UNEXPECTED ERROR. Na toto som už nervy nemal a vzdal to. Len dúfam, že finálna verzia nebude tak strašne nestabilná a pomalá.

Tiež som si pre zmenu stiahol beta 1 Kubuntu 11.10 a tiež som sa neúspešne snažil čokoľvek doinštalovať. :(

• adygt
  • adygt-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
  • Ubuntu 11.10
Viac
22 okt 2011 18:12 - 24 okt 2011 11:45 #8402 od adygt
Dnes som si nainštaloval finálnu verziu Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot a potvrdzujem, že problém so zvukom v SDL je preč. Len tak ďalej, Canonical!
Posledný krát upravené:24 okt 2011 11:45 adygt

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd