file Ako za zbaviť "bielych bodiek" v LightDM

• adygt
  • adygt-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
  • Ubuntu 11.10
Viac
30 okt 2011 07:29 - 31 okt 2011 08:38 #8420 od adygt
Nedávno som sa rozhodol vymeniť štandardný obrázok v LightDM (v Ubuntu 11.10) za môj vlastný, urobený v Gimpe. Pomocou programu Simple Lightdm Manager sa to dá jednoducho urobiť. Avšak, vadila mi tam jedna vec - tá sieť "bielych bodiek". Na mojom pozadí totiž nevyzerala vôbec dobre. Trošku som googlil a našiel som zaujímavý príspevok na AskUbuntu.com, v ktorom užívateľ Zoke presne popísal, ako upraviť zdrojový kód balíka unity-greeter a skompilovať ho. Na mojom PC sa mi to podarilo bez problémov spraviť - v prílohe uvádzam mnou skompilovaný modifikovaný balíček (na jeho inštaláciu sú potrebné práva roota). Originálny príspevok, podľa ktorého si to môžete skompilovať sami, nájdete na adrese: askubuntu.com/questions/72620/removing-t...-the-lightdm-greeter .

EDIT: Užívateľ Scott Severance publikoval na vyššie uvedenej stránke jednoduchší a komplexnejší spôsob, ako dosiahnuť zmiznutia "bielych bodiek": 1. sudo add-apt-repository ppa:scott.severance/lightdm
2. sudo apt-get update
3. sudo apt-get upgrade
Zadaním týchto príkazov do Terminálu si pridáte do svojich repozitárov vlastný repozitár tohoto užívateľa a následne bude na Vašom PC uskutočnená aktualizácia systému - po dokončení aktualizácie by mali "biele bodky" definitívne zmiznúť (ak ste už použili predchádzajúce riešenie, pri najbližšej aktualizácii systému sa "biele bodky" opäť objavia - bude potrebné znovu nainštalovať modifikovaný balíček ako predtým alebo použiť metódu užívateľa Scott Severance.
Prílohy:
Posledný krát upravené:31 okt 2011 08:38 adygt
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: TomasHanzel, Maroš K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd