file Linux Mint 12

• ferri
  • ferri-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
07 nov 2011 16:32 #8454 od ferri
Linux Mint 12 bolo vytvorené ferri
Podľa veľkého preview na blogu Linux Mint blog.linuxmint.com/?p=1851
sa chystajú veľké zmeny v najobľúbenejšej ubuntu based distribúcií.
Prechod na gnome shell, ale po svojom.
Pôvodný gnome shell bude rozšírený na “MGSE” (Mint Gnome Shell Extensions). Najlepšie je to vidieť na obrázku, ktorý je tiež na vyššie uvedenom linku.

Pre tých, čo ešte neskúsili mint a prečo sa mi v zásade páči. Po inštalácií netreba riešiť multimédiá. Všetko je už nainštalované na okamžité použitie. Samozrejme treba doinštalovať lokalizáciu podobne ako v ubuntu, ale to je všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 nov 2011 09:05 #8460 od Maroš K
Odpoveď od Maroš K na tému Re: Linux Mint 12
Vyzerá to naozaj dobre podľa mňa.

Mint mám doma a som s ním nadmieru spokojný. Akurát ma štve chrčanie v reprákoch,to budem musieť rozhýbať doma

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

• ferri
  • ferri-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
08 nov 2011 16:07 #8461 od ferri
Odpoveď od ferri na tému Re: Linux Mint 12

Maroš K napísal: Mint mám doma a som s ním nadmieru spokojný. Akurát ma štve chrčanie v reprákoch,to budem musieť rozhýbať doma

No neviem, či to bude Mintom, lebo ja mám tento problém pri nastavení zníženého jasu na monitore. Repráky bzučia a bzučia. A to je LCD monitor za 800 eur. Nemachrujem, zdedil som ho v robote po kolegovi. :D

• ferri
  • ferri-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
12 nov 2011 19:24 - 12 nov 2011 19:30 #8469 od ferri
Odpoveď od ferri na tému Re: Linux Mint 12

ferri napísal: Podľa veľkého preview na blogu Linux Mint blog.linuxmint.com/?p=1851
sa chystajú veľké zmeny v najobľúbenejšej ubuntu based distribúcií.
Prechod na gnome shell, ale po svojom.
Pôvodný gnome shell bude rozšírený na “MGSE” (Mint Gnome Shell Extensions). Najlepšie je to vidieť na obrázku, ktorý je tiež na vyššie uvedenom linku.

Dnes bolo oficálne na blogu mintu oznámené uvoľnenie rc verzie. Viac v správičkách www.linuxone.sk/spravicky/distribucie/17...inux-mint-12-lisa-rc.
Posledný krát upravené:12 nov 2011 19:30 ferri

• rabgulo
  • rabgulo-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Cesta je cieľom.
Viac
25 nov 2011 12:32 #8491 od rabgulo
Odpoveď od rabgulo na tému Re: Linux Mint 12
To bzučanie v reprákoch je pravdepodobne spôsobené indukciou. Takže niekedy stačí skroolovať kolieskom na myške alebo píšať na klávesnici alebo nastaviť nejakú frekvenciu monitora atp. (práve frekvencia tu hrá podstatnú úlohu) ... že sa to odzrkadlí na zvukovke v podobe nejakého "brumu". Teda chcel som tým povedať, že nemusí ísť len o softverový problém. Ono mne sa napríklad stalo, že som narazil na projektor (neviem či to nebolo aj káblom, možno by stačilo feritové odtienenie), ktorý blikal, ale iba ak som mal notebook v napajaní. Tam to bolo spôsobené jednoznačne indukciou (50Hz v zástrčke mi "pekne" zblblo signál na VGA výstupe).

V závislosti od toho, čo tento "brum" spôsobuje, s tým môžeš niečo, alebo nemôžeš nič, robiť. Moja rada znie: nainstaluj si "alsamixer", a vypni všetko, čo nepotrebuješ (mute), tým pádom by ti mal ostať len hlavný kanál, front-speakers, pcm a možno mic a možno headphones. Potom si pusti nejakú nahrávku a snaž sa vyvážiť zvuk tak, aby "brum" bol čo najmenej počutelný.

Ak je to softverový problém, skús najnovšie linuxové jadro. Ak je to hw problém, tak s je to celkom problém (väčšina integrovaných zvukoviek trpí týmto neduhom) :(. Postup, ktorý som poslal nie je úplné riešenie problému, je to skôr len "také jednoduché obídenie problému" :).

Viac
26 nov 2011 09:22 #8492 od Maroš K
Odpoveď od Maroš K na tému Re: Linux Mint 12
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,Rabgulo.
Doma sa vyskytnem naozaj raz za čas a teraz sa mi zdá, že to chrčanie tam nepočujem. Skúsil som tvoju radu s alsamixerom a mám pocit, že s týmto nástrojom si to viem celkom pekne ustrážiť. Takže ďakujem a idem sa s tým pohrať

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

• Anonym
  • Anonym-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
01 dec 2011 16:54 #8500 od Anonym
Odpoveď od Anonym na tému Re: Linux Mint 12
Nainštaloval som LM 12-64 a pravdupovediac si na nové prostredie zvykám pomaly /to bude vekom.../. Zvolil som českú lokalikáciu, ale moc po čeky to nekomunikuje. Language-pack-cs nainštalovaný mám. Zaujímalo by ma či je to problém všeobecný, alebo je chyba niekde u mňa. Dakujem

Viac
01 dec 2011 17:18 #8501 od caron
Odpoveď od caron na tému Re: Linux Mint 12
Ospravedlňujem sa za toho anonyma v predchádzajúcom príspevku. Neprihlásil som sa...

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd