exclamation Prechod z 12.04 na 11.10

• Defnies
  • Defnies-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
05 máj 2012 13:47 #8771 od Defnies
Prechod z 12.04 na 11.10 bolo vytvorené Defnies
mam len jednu otazku je mozne sa vratit v aktualizacii z 12.04 na 11.10 bez toho aby som musel odinstalovat Ubuntu. Alebo bez toho aby som stratil obsah z disku???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
05 máj 2012 17:43 #8772 od janek-m
Odpoveď od janek-m na tému Re: Prechod z 12.04 na 11.10
Dá sa to, nabootovať Live CD Ubuntu 11.10 a dáte "ručné delenie", vyskočí tabuľka s oddielmi. (Predpokladám, že máte "/", "/home", swap) 2x kliknite na "/" -vyskočí tabuľka, kde zadáte prípojný bod "/" a súb. syst. ext4 a ešte zaškrtnete "formátovať", po potvrdení sa opäť ukáže tabuľka s oddielmi - 2x klik na /home: zadáte prípojný bod "/home a súb. syst. ext4 ale pozor, tento oddiel nesmiete dať formátovať, no a rovnako potvrdíme ešte swap. Vo výslednej tabuľke máme tie isté oddiely, ako sme mali, a len pri "/" máme fajočku na formátovanie. Po inštalácii budete mať vybranú verziu Ubuntu a v "/home" budú zachované všetky súbory.

Viac
05 máj 2012 18:39 #8773 od ferri
Odpoveď od ferri na tému Re: Prechod z 12.04 na 11.10
@janek-m
Toto je klasické preinštalovanie systému so zachovaním samostatnej /home partície.
Pokiaľ samostatná /home partícia neexistuje, je toto nepoužiteľné. :)

Inak Defnies sa pýtal podľa mňa na downgrade fungujúceho systému, resp. návrat k pôvodnej nepovýšenej verzii.

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
05 máj 2012 18:46 - 05 máj 2012 18:47 #8775 od janek-m
ferri: Tak ale ako spraviť downgrade? Pokiaľ viem, tak len pomocou Live CD. Pokiaľ Defnies nemá vytvorený "/home", tak musí spraviť zálohu všetkého, čo tam má. Preto stále navrhujem vytvárať 3 oddiely - "/", /home a swap. Osobne som sa nestretol s downgradom cez aktualizácie. ;-)
Posledný krát upravené:05 máj 2012 18:47 janek-m

Viac
05 máj 2012 20:22 #8776 od ferri
Odpoveď od ferri na tému Re: Prechod z 12.04 na 11.10
Hľadal som najaké iné vhodné riešenie, ale ponúkané preinštalovanie požadovanou nižšou verziou je asi najjednoduchšie a rýchle a je odporučené aj inde, kde tento problém už riešili.
Po prinštalovaní však treba systém zafixovať, aby sa zasa cez aktualizácie nepovýšil opäť na vyššiu verziu. :wink:

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
06 máj 2012 06:43 #8777 od janek-m
V podstate tu stačí v Zdrojoch softvéru zakázať aktualizácie vydávania novej distribúcie, teda vybrať možnosť "nikdy"

• Defnies
  • Defnies-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
06 máj 2012 12:28 #8778 od Defnies
Odpoveď od Defnies na tému Re: Prechod z 12.04 na 11.10
No vysvetlim moj problem do spiku kosti. Mal som Windows 7 a vedla neho som nainstaloval Ubuntu 11.10 (na disk D/).
Linux: - jedneho dna mi nechcelo prehravat videa na internete. Nevedel som co s tim tak som dal aktualizovat na verziu 12.04. Tam to uz bolo v pohode akurat som tam nemal nejake aplikacie (laptop-mode-tools, a nejake podobne veciky) no nechcelo ma pustit ani na disk D/ kde mam vecsinu veci (vypisovalo mi, ze nemam opravnenie pre prezeranie obsahu) + po 2 hodinach mi cely sistem zamrzol.
Toto je pricina preco chcem prejst znova na 11.10.
Windows: -po prvom nainstalovani Ubuntu mi pri stustani windows chcelo robit kontrolu disku. Stale som to ignoroval az kym som to nedal skontrolovat. Po kontrole mi zacal Windows uplne blbnut (prehrieval sa, stale pracoval na vysokom vykone aj ked neboly spustene ziadne aplikacie). Rozhodol som sa ho preinstalovat, no po preinstalovani sa ma na zaciatku uz nepita aky sistem chcem zapnut.
Aby som to zhrnul Neviem sa uz do Ubuntu dostat a keby som sa aj dostal tak sa neviem dostat na disk D/ ( na C/ mam windows :P ).
Mam pocit akoby sa proti mne obratil cely moj notebook.

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
06 máj 2012 14:06 - 06 máj 2012 14:22 #8779 od janek-m
Odpoveď na váš problém som zodpovedal tu: linuxos.sk/forum/21405/index.html :-)
EDIT: Inak by ma aj tak zaujímal postup, ako ste Ubuntu inštalovali.
Posledný krát upravené:06 máj 2012 14:22 janek-m

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd