exclamation Problem pri odinstalaci preinstalaci Ubuntu

• Kiaobcui
  • Kiaobcui-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
01 mar 2013 13:06 #8986 od Kiaobcui
Prosim vas, mam asi dost velky problem.
Na svoj PC som nainstaloval Ubuntu popri win 7 ale na druhy disk. druhy disk mal vsak malu kapacitu, tak som si po nejakom case povedal, ze prenesiem z disku, na ktorom je win7 par desiatok GB na druhy disk. Lenze ked som potom restartoval PC, do Ubuntu ma nepustilo. Zlakol som sa, a formatoval som disk, na ktorom je Ubuntu a chcel som opatovne nainstalovat Ubuntu. Pouzil som klienta na instalovanie. vsetko bolo ok, kym si system nevyziadal restart PC. po restartovani som chcel ist na system Ubuntu aby som dokoncil instalaciu ale nepuustilo ma dalej. Teraz mam len win 7 a zoziera ma zlost spolu zo smutkom. stale vsak mi PC da na vyber ci chcem vojst do Win 7 alebo Ubuntu. ale Ubuntu nejde. Neviem co mam robit. rozhodne Ubuntu chcem dalej pouzivat! Prosim poradte mi, co dalej. Niesom totiz moc zbehli v tychto veciach..
Velmi dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
01 mar 2013 18:35 - 01 mar 2013 18:38 #8987 od janek-m
".... použil som klienta na sťahovanie..." - tak tomu nerozumiem, akého klienta?
Ale k problému. Najlepšie bude nabootovať Live CD Ubuntu, kliknúť na vyskúšať a po načítaní systému otvoriť terminál a dať sem výpisy:
sudo fdisk -l (malé L)
sudo parted -l

Je to potrebné pre info o diskoch
Posledný krát upravené:01 mar 2013 18:38 janek-m

• Kiaobcui
  • Kiaobcui-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
01 mar 2013 19:42 #8988 od Kiaobcui
Odpoveď od Kiaobcui na tému Re: Problem pri odinstalaci preinstalaci Ubuntu
Ved prave to je moj problem - ci spustam Ubuntu z CD alebo ho instalujem, vzdy skoncim po restarte PC pri vybere OS. a neda sa mi skratka vybrat Ubuntu. A ten klient - asi som to zle nazval, urcite vies o com hovorim, je to windowsacky program na nainstalovanie ubuntu. Tusim som na nete videl, ze ho volaju klient. neviem. ale tak to je jedno.

A este by som sa rad opytal - v pripade, ze preinstalujem aktualny win, myslis, ze sa problem odstrani? V podstate mi je jedno ci ho preinstalujem alebo nie, data mam uschovane. Ale ak by si vedel poradit nieco jednoduchsie, budem velmi vdacny. naozaj. :)
A dakujem

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
01 mar 2013 20:43 - 01 mar 2013 21:06 #8989 od janek-m
Tak sa spýtam inak, myslíš inštaláciu Ubuntu do Windows cez WUBI? WUBI je emulátor, ktorý umožní nainštalovať Ubuntu ako aplikáciu Windows. Je to ono?

EDIT. Ešte ma napadá jeden windowsácky program a to je Unetbootin, ale ten slúži na vytvorenie bootovacieho USB kľúča, takže toto asi nemáš na mysli.

EDIT2: S tvojho opisu mi nie je jasné, ako si inštaloval Ubuntu. Tie výpisy by pomohli. Netreba nič inštalovať, len vložiť DVD do mechaniky , reštartnúť PC , a nabootovať Live DVD Ubuntu.
Posledný krát upravené:01 mar 2013 21:06 janek-m

• Kiaobcui
  • Kiaobcui-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
01 mar 2013 22:19 #8990 od Kiaobcui
Ano ano cez WUBI. len instalacku Ubuntu mam v ISO. vypalim ju na DVD a skusim to. dam vediet.
a co by sa stalo, keby pouzijem Daemona ? alebo Magic iso.
musim to vypalovat? Ja len tak, informacne.. :)

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
02 mar 2013 05:31 - 02 mar 2013 05:32 #8991 od janek-m
Ako som už uviedol, WUBI je exe súbor, ktorý nainštaluje Ubuntu do Windows na virtuálny disk. Čiže, to čo si uvádzal v prvom príspevku, že si vytváral voľné miesto na disku, bolo úplne zbytočné. V skutočnosti si disk nijak nerozdeľoval. Neviem, akú verziu Ubuntu si použil, ale je potrebné k danej verzii stiahnuť aj danú verziu WUBI: www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer . Vo WIN vytvor jeden priečinok a tam presuň ISO súbor Ubuntu a aj WUBI. A inštaláciu urob ešte raz, ale počas inštalácie je potrebné vytvoriť aspoň 10 - 15 GB virtuálne miesto na disku: wiki.ubuntu.cz/Instalace/Wubi?redirect=1

Pred opätovnou inštaláciou najprv odstráň to Ubuntu, ktoré si takto inštaloval: Na karte nainštalovaných programov vo Win, najdi exe súbor WUBI a odinštaluj ho.

Cez Daemona to neskúšaj. Ak chceš Ubuntu virtualizovať vo WIN iným spôsobom, použi Virtualbox - www.virtualbox.org/
- postup virtualizácie Ubuntu cez Virtualbox je tu: wiki.ubuntu.cz/Virtualizace/VirtualBox?redirect=1
Posledný krát upravené:02 mar 2013 05:32 janek-m

• Kiaobcui
  • Kiaobcui-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
02 mar 2013 20:44 #8992 od Kiaobcui
Dakujem, uz vsetko funguje. dal som prec cely OS a dal som tam len Ubuntu. nevedel som to inak. ale uz je to ok.
Diky za tvoj cas a radu. :)

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
03 mar 2013 08:40 #8994 od janek-m
Ako začiatočník, si si mal nechať dualboot, čiže dva systémy na jednom PC - WIN a aj UBUNTU.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd