file Instalace SVR nevím jak dál :-(

• robert2011h
  • robert2011h-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
08 mar 2013 16:53 #9001 od robert2011h
Instalace SVR nevím jak dál :-( bolo vytvorené robert2011h
Dobrý den, dovolím si Vám předložit následující problém,
Do sítě mám zapojený SVR záznamové zařízení bezpečnostních kamer domu. K tomuto zařízení je stndartně dodávána aplikace bohužel pouze pro windows :-( která umožňuje prohlížení, reálný obraz a vyhledávání událostí v DVR. Na PC s windows vše funguje bez problémů. Mě vyhovuje spíše ubuntu a tak jsem si nainstaloval na notebook Ubuntu 12.10. Použil jsem wine a nainstaloval jsem viewer pro windows. Instalace proběhla OK, ikona se zobrazila na ploše, ale bohužel nejde spustit. Po spuštění prostřednictvím terminálu se zobrazilo následující hlášení:

wine C:\\windows\\command\\start.exe /Unix /home/robert/.wine/dosdevices/c:/users/Public/Desktop/SVR440\ Viewer.lnk
fixme:exec:SHELL_execute flags ignored: 0x00000100
fixme:exec:SHELL_execute flags ignored: 0x00004100
robert@robert-Aspire-3610:~$ err:module:import_dll Library MFC42.DLL (which is needed by L"C:\\Program Files\\Samsungtechwin\\SVR440\\NRegi2.dll") not found
err:module:import_dll Library NRegi2.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\Samsungtechwin\\SVR440\\SVR440Viewer.exe") not found
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\Program Files\\Samsungtechwin\\SVR440\\SVR440Viewer.exe" failed, status c0000135

A jsem v pasti. Nenapadá Vás prosím nějaké řešení? Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
09 mar 2013 08:57 #9002 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Instalace SVR nevím jak dál :-(
Nie je k dispozícií alternatíva pre Linux (ako sa volá aplikácia pre Windows? )

robert@robert-Aspire-3610:~$ err:module:import_dll Library MFC42.DLL (which is needed by L"C:\\Program Files\\Samsungtechwin\\SVR440\\NRegi2.dll") not found
err:module:import_dll Library NRegi2.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\Samsungtechwin\\SVR440\\SVR440Viewer.exe") not found

Akosi nevie nájsť oné súbory. Inštalácia prebehla v poriadku?

Close the Windows, Open Source

• robert2011h
  • robert2011h-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
09 mar 2013 09:44 #9003 od robert2011h
Odpoveď od robert2011h na tému Re: Instalace SVR nevím jak dál :-(
Instalace proběhla bez problémů, úplně hladce.
svr440viewer.exe je ten program
Děkuji za jakoukoliv radu, už jsem z toho opravdu nešťastný :-( Docela bych to potřeboval zprovoznit.

• zeleno
  • zeleno-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • PCLinuxOs 2013.2- KDE
Viac
09 mar 2013 15:06 - 09 mar 2013 15:55 #9004 od zeleno
Odpoveď od zeleno na tému Re: Instalace SVR nevím jak dál :-(
Na začiatok by si mohol do svojho systému doinštalovať z repozitárov aplikáciu "winetricks" a pomocou nej nainštalovať do wine
knižnicu mfc42.dll. Potom spustiť program cez terminál a sledovať, čo vypíše.
Ďalšou možnosťou je nainštalovať si z repozitárov aplikáciu "PlayOnLinux" a ten program nainštalovať ako nepodporovanú
aplikáciu. PlayOnLinux tiež umožňuje doinštalovať chýbajúce windows dll-ká v rámci konfigurácie wine. img823.imageshack.us/img823/4624/img013c.png
Tiež je možné nakopírovaž tieto knižnice priamo z win disku do wine a pomocou winecfg upraviť registre.
Ak by si niekde na internete našiel odkaz na stiahnutie toho programu, mohol by som to odskúšať naostro Prípadne tú inštalačku
niekde upni, aby sa dala stiahnuť.
Kukni, či to nie je tento prehliadač www.cctvcamerapros.com/MPEG4-DVR-Viewer-Setup-s/86.htm
img802.imageshack.us/img802/3338/img014.png
Posledný krát upravené:09 mar 2013 15:55 zeleno

• robert2011h
  • robert2011h-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
09 mar 2013 18:01 #9005 od robert2011h
Kdybys byl tak hodný byl bych ti moc moc vděčný, jedná se o prohlížeč, který nalezneš dole na této adrese.

www.samsungsecurity.com/product/product_view.asp?idx=4764

Předem děkuji za tvoji snahu a přeji hezký večer!

• zeleno
  • zeleno-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • PCLinuxOs 2013.2- KDE
Viac
09 mar 2013 21:09 #9006 od zeleno
Odpoveď od zeleno na tému Re: Instalace SVR nevím jak dál :-(
Samotný program po doinštalovaní win knižníc "vcrun6sp6 a directx9" beží img20.imageshack.us/img20/639/snmka1.png
img705.imageshack.us/img705/1307/snmka2.png či však dokáže komunikovať s hardvérom, prehrávať video a zvuk,
to musíš odskúšať sám. Tiež by bolo zvážiť, či by sa oplatilo mať v linuxe virtuálne Xp-čko, ak by program cez wine nefungoval.

• robert2011h
  • robert2011h-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
10 mar 2013 06:16 #9007 od robert2011h
Jsi prostě kouzelník fakt! Prozradíš mi prosím ještě jak instalovat ty knihovny případně to virtuální XP? Nejlépe oboje ale nechci tě opravdu otravovat už teď jsi mi moc pomohl vím totiž že to nějak funguje nesnažím se zbytečně. Děkuji opravdu děkuji moooc!!!

• janek-m
  • janek-m-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Kubuntu 12.04 LTS
Viac
10 mar 2013 07:14 - 10 mar 2013 07:20 #9008 od janek-m
Odpoveď od janek-m na tému Re: Instalace SVR nevím jak dál :-(
Ahoj,
ja poradím s virtualizáciou, tú inštaláciu cez Wine prenechám kolegovi ;)
Stiahni si Virtualbox - buď z Centra softvéru, alebo odtiaľto: www.virtualbox.org/wiki/Downloads
Postup ako na to je podrobne popísaný tu: wiki.ubuntu.cz/Virtualizace/VirtualBox?redirect=1
EDIT: Pri virtualizácii sa vytvorí virtuálny disk, na ktorý sa WIN nainštaluje, priebeh inštalácie bude podobný, ako pri riadnej inštalácii, len s tým, že sa nebude nijak deliť disk.
Posledný krát upravené:10 mar 2013 07:20 janek-m
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: robert2011h

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd