file Ako kompilovat s vyuzitim celeho CPU?

• BiZoN
  • BiZoN-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
21 sep 2009 20:02 #1826 od BiZoN
Ako viete gentoo ma vsetko na kompilovanie. niekedy je to velmi zdlhave a potreboval by som zistit, ako kompilovat tak aby vyuzil cely procak. radsej chvilu vydrzim a nech je to skor, ako pouzivat pc a kompilovat dlho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
21 sep 2009 21:23 #1836 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Ako kompilovat s vyuzitim celeho CPU?

BiZoN napísal: Ako viete gentoo ma vsetko na kompilovanie. niekedy je to velmi zdlhave a potreboval by som zistit, ako kompilovat tak aby vyuzil cely procak. radsej chvilu vydrzim a nech je to skor, ako pouzivat pc a kompilovat dlho.

Nie som si istý, ale nebol to parameter
-j

Nemám tu teraz ?o kompilovať okrem jadra, a viem že ten argument -j spôsobí niekedy akoby ztuhnutie systému kým sa nezkompiluje. Najlepšie, keby tu je xchg. Ale skús dáky malý program kompilovať cez ten parameter.

Close the Windows, Open Source

Viac
22 sep 2009 15:31 #1847 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: Ako kompilovat s vyuzitim celeho CPU?
Neviem co ty myslis. Ked chces aby nic ine nebralo cas procesora tak bud si skompiluj nepreemptivny kernel (totalne nevhodne pre desktop) alebo proste povypinaj vsetky procesy ktore niesu absolutne nutne(aj tak vacsina procesov bude v nejakom blokujucom volani alebo nieco pod. tak ti ten procesor zrat nebudu).

O prepinaci -j som nevedel. V mane gmake sa pise:
-j [jobs], --jobs[=jobs]
            Specifies the number of jobs (commands)  to  run  simultaneously.   If
            there  is  more than one -j option, the last one is effective.  If the
            -j option is given without an argument, make will not limit the number
            of jobs that can run simultaneously.

Mozes skusit nieco skompilovat a porovnat si cas z roznymi hodnotami za -j a ked tam nedas ziadnu hodnotu. Informuj nas :) .

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
22 sep 2009 16:58 #1851 od TomasHanzel

xchg napísal: Neviem co ty myslis. Ked chces aby nic ine nebralo cas procesora tak bud si skompiluj nepreemptivny kernel (totalne nevhodne pre desktop) alebo proste povypinaj vsetky procesy ktore niesu absolutne nutne(aj tak vacsina procesov bude v nejakom blokujucom volani alebo nieco pod. tak ti ten procesor zrat nebudu).

O prepinaci -j som nevedel. V mane gmake sa pise:

-j [jobs], --jobs[=jobs]
            Specifies the number of jobs (commands)  to  run  simultaneously.   If
            there  is  more than one -j option, the last one is effective.  If the
            -j option is given without an argument, make will not limit the number
            of jobs that can run simultaneously.

Mozes skusit nieco skompilovat a porovnat si cas z roznymi hodnotami za -j a ked tam nedas ziadnu hodnotu. Informuj nas :) .

Ak si dobre pamätám #make -j zImage - zrýchlená kompilácia, zaberá celý procesorový ?as, spraví ?o on chce. Sám som ?asom riešil takéto blbos?i, ale niekedy proste neviem, ?i mi zdochol systém alebo nie.

Je možné doplni? ?íslo, ko?ko procesov môže používa? CPU. Používal som nulu. Ale to som došiel vždy k tvrdému reštartu, práve preto, lebo som nevedel, ?i systém robí ?o má, alebo nie.

• BiZoN
  • BiZoN-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
22 sep 2009 17:09 #1855 od BiZoN
Odpoveď od BiZoN na tému Re: Ako kompilovat s vyuzitim celeho CPU?
ked zadam prikaz -j zImage tak system uplne zamrzne a vsetko ide na 100 percent. to tak ma byt? zrusil som to lebo neviem teraz.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
22 sep 2009 17:19 #1856 od TomasHanzel

BiZoN napísal: ked zadam prikaz -j zImage tak system uplne zamrzne a vsetko ide na 100 percent. to tak ma byt? zrusil som to lebo neviem teraz.

Áno, tak nejak to má byť. Akurát ako som spomenul niekde tu, skús skompilovať dáky malý program najskôr a porovnaj si to. Jadro sa tak ?i onak bude kompilovať dlhšie. U m?a naposledy ešte dáke 2.6.4 zhruba 30min, po príkaze s argumentom -j dákych 5-6min. Teraz idem dnes kompilovať. Asi

Viac
22 sep 2009 17:25 #1860 od xchg
Zobral som si na paškál bash-4.0

make - 1 min. 7 s, odozva systemu ok
make -j5 - 1 min. 7 s, odozva ok
make -j10 - 1 min. 6s, odozva pomalsia
make -j20 - 1 min. 6s, odozva pomalsia
make -j - 1 min. 6s, odozva v riti

Takže, ?as kompilácie nijako nezmený, len tým že jadro musí stále prepína? medzi bežiacimi procesmi dožadujucúmi sa ?asu sa spomalí odozva systému. Pripomínam, že ide o jednoprocesorový systém. Pri viacerích jadrách/procesoroch by to pomôc? aj mohlo, kedže môžu beža? dva programy naraz.

Viac
22 sep 2009 17:30 #1861 od xchg

TomasHanzel napísal:

BiZoN napísal: ked zadam prikaz -j zImage tak system uplne zamrzne a vsetko ide na 100 percent. to tak ma byt? zrusil som to lebo neviem teraz.

Áno, tak nejak to má byť. Akurát ako som spomenul niekde tu, skús skompilovať dáky malý program najskôr a porovnaj si to. Jadro sa tak ?i onak bude kompilovať dlhšie. U m?a naposledy ešte dáke 2.6.4 zhruba 30min, po príkaze s argumentom -j dákych 5-6min. Teraz idem dnes kompilovať. Asi

Hm hm, možno bol rozsah projektu ktorý som testoval príliš malý a tak sa to neprejavilo :D ) D

(BTW, dal si predtým, než si kompiloval druhý krát make clean? Ak nie, tak sa nemuselo kompilovať všetko odznova)

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd