file Nefunguje virtual box po Update systemu

• Saruman
  • Saruman-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
04 okt 2009 22:32 #2173 od Saruman
Nefunguje virtual box po Update systemu bolo vytvorené Saruman
Dobry den, mam Gentoo s najnovsim update.
Pouzivam GNOME, mam nainstalovane aj KDE.
Docasu som pouzival VirtualBox pre Windows XP, ale po dnesnom update mi pise nasledovne:
VirtualBox kernel driver not installed. The vboxdrv kernel module was either not loaded or /dev/vboxdrv was not created for some reason. Re-setup the kernel module by executing '/etc/init.d/vboxdrv setup' as root.
VBox status code: -1908 (VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED).

Result Code:
0x80004005
Component:
Console
Interface:
IConsole {d5a1cbda-f5d7-4824-9afe-d640c94c7dcf}

Viem ze sa pise, ze nie je nainstalovany kernel virtualboxu, teda vboxdrv, ale preto sem pisem, ze doteraz som pouzivam bez problemov virtualbox.
Skusim som spomenuty prikaz: /etc/init.d/vboxdrv setup ako root a vypise mi

bash: /etc/init.d/vboxdrv: No such file or directory

Prosim pomozte mi, mam pracu na Windows XP a nebudem instalovat Windows, staci mi na pracu v Linuxe.

Chcel by som pochvalit forum, poradil mi ho bratranec. Rad budem prispievat, este viac sa pytat. Nehnevajte sa ak otazka nie je podla toho ako mate uvedene v Ako sa pytat, snazil som sa vlozit vsetko co som vedel a tak ako je to pisane v krokoch. Dakujem Vam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
05 okt 2009 07:04 #2174 od NiNu
Ahoj,
skusal si rucne pohladat ten subor vboxdrv, ci sa skutocne nachadza v /etc/init.d/
Moze sa stat, ze ten subor je pod inym nazvom, alebo je este v nejakej zlozke.
Toto sa stalo uz aj mne ked som presiel update-om kernelu, alebo niecoho este volakedy ked som mal ubuntu. Ten prikaz mi vtedy pomohol znava nastartovat Vbox, ale je mozne ze v Gentoo sa to inak vola...

• Saruman
  • Saruman-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
05 okt 2009 11:19 #2175 od Saruman
Odpoveď od Saruman na tému Re: Nefunguje virtual box po Update systemu

NiNu napísal: Ahoj,
skusal si rucne pohladat ten subor vboxdrv, ci sa skutocne nachadza v /etc/init.d/
Moze sa stat, ze ten subor je pod inym nazvom, alebo je este v nejakej zlozke.
Toto sa stalo uz aj mne ked som presiel update-om kernelu, alebo niecoho este volakedy ked som mal ubuntu. Ten prikaz mi vtedy pomohol znava nastartovat Vbox, ale je mozne ze v Gentoo sa to inak vola...

Ahoj, skusil som whereis, aj find / -name vboxdrv a nenaslo mi ziaden subor. Je to trochu zaujimave, pretoze pred updateom som virtualbox pouzival bez problemov. V Gentoo ale asi aj vsade sa vola rovnako vboxdrv, aspom co viem z inych for. Pomohlo by, keby skusim emerge VirtualBox nanovo? Nestratil by som nastavenia? Tie su pre mna totiz dolezite.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
05 okt 2009 12:45 #2179 od NiNu

Saruman napísal: Ahoj, skusil som whereis, aj find / -name vboxdrv a nenaslo mi ziaden subor. Je to trochu zaujimave, pretoze pred updateom som virtualbox pouzival bez problemov. V Gentoo ale asi aj vsade sa vola rovnako vboxdrv, aspom co viem z inych for. Pomohlo by, keby skusim emerge VirtualBox nanovo? Nestratil by som nastavenia? Tie su pre mna totiz dolezite.

Neskusal si normalne manualne ist do /etc/init.d/ a popozerat sa tam po tom subore, ci nema nejaky troska iny nazov, alebo ci tam nie je nieco podobne tomu ?

Neviem ti povedat ci po reinstalacii ti ostanu tvoje nastavenia, ale tusim tie nastavenia su v tvojom home priecinku, len su mozno skryte, ale ked sa rozhodnes to preinstalovat tak by som tie subory asi radsej zalohoval...

Viac
05 okt 2009 13:43 #2181 od xchg
Zrejme sa konal aj update kernelu. Reinstaluj VB resp. prekompiluj ten modul pre stavajuci kernel.

• Saruman
  • Saruman-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
05 okt 2009 15:53 #2189 od Saruman
Odpoveď od Saruman na tému Re: Nefunguje virtual box po Update systemu
Ako prekompilovat ten kernel? Nemyslis kernel Linuxu, len Virtualboxu, nie? Asi si nahodim predsalen Virtual Box znovu, dam vediet.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
05 okt 2009 16:00 #2191 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Nefunguje virtual box po Update systemu

Saruman napísal: Ako prekompilovat ten kernel? Nemyslis kernel Linuxu, len Virtualboxu, nie? Asi si nahodim predsalen Virtual Box znovu, dam vediet.

Ahoj, saruman, ?akujeme za hodnotenie fóra.

Xchg mal na mysli modul, nie kernel Linuxu. Virtual Box, kľudne môžeš emerge-ova? nanovo, pretože ten ?íta z uloženého súboru (ktorý si si spravil pri rozdelovaní disku), ktorý používaš neskôr na inštaláciu iného systému, ?i jeho používanie. Sta?í, aby si ten súbor nanovo hodil do nastavenia VirtualBoxu. VirtualBox ako taký nemá nejaké špecifické nastavenia, ktoré by nebolo možné nanovo nastavi?, mám na mysli mechaniky, povolenie zvuku at?.

Takže ak máš a nevymazal si ten súbor, ktorý predstavuje virtualny disk, na ?om systém, tak ten systém naštartuješ bez problémov tak, ako si ho naposledy zanechal.

Skús a uvidíš sám, a ak ti niečo nepôjde píš.

Close the Windows, Open Source

Viac
05 okt 2009 16:23 #2192 od xchg

Saruman napísal: Ako prekompilovat ten kernel? Nemyslis kernel Linuxu, len Virtualboxu, nie? Asi si nahodim predsalen Virtual Box znovu, dam vediet.

Virtualbox nema ziadny kernel. Kernel je jadro operacneho systemu a vboxdrv je len modul jadra, teda ziadny kernel ;) . Ak si modul kompiloval este na starom jadre a teraz sa ho pokusas nahrat do noveho jadra co sa ti nahodilo po update tak tam moze byt komplikacia. Preto hovorim prekompilovat ten modul zo stavaujcim kernelom.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd