file Kobra11 Highway Nights Cz

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
12 nov 2010 11:04 - 12 nov 2010 11:06 #6656 od trebor
Kobra11 Highway Nights Cz bolo vytvorené trebor
Tému napísal užívateľ "zeleno"
Dnes som odskúšal inštaláciu hry Kobra11 Highway Nights Cz www.gameexpres.sk/-kobra-11-highway-nights-cz-p-11130.html cez Playonlinux,ako nepodporovanú aplikáciu do nového Wineprefixu. Všetko prebehlo štandartne, vytvorila sa ikona na ploche i v štart menu. Ani z jednej však hra nenabehla, vypísalo typickú hlášku o neznámej chybe a či odoslať, alebo neodoslať Microsoftu.
Napadlo ma spustiť hru z wineprefixu PlayOnLinuxu cez Wine, že si pozriem, o akú chybu sa jedná a hľa, hra normálne nabehla. Spustilo konfiguračný test a po úprave nastavenia grafiky a detailov sa dalo hrať.
Prepísal som teda pôvodný spúšťací príkaz v ikone na "wine launcher.exe" /cesta zostala pôvodná/ a hra sa
už dala pekne spustiť.
Mrzelo ma Však, že hra vyžadovala vložené CDéčko, tak som miesto štartovacieho skriptu "launcher.exe" skúsil spustiť ďalší štartovací súbor, ktorý som objavil v adresári s hrou. Sú dva: HighwayNightsLow.exe a HighwayNightsHi.exe a spúšťajú podľa konfigurácie priamo hru, bez overovania prítomnosti CD v mechanike.
Opravil som spúšťač v ikone na "wine HighwayNightsLow.exe" a už to funguje úplne OK.
Pôvodnú chybu som však nenašiel a je možné, že mi to funguje preto, lebo mám Wine upravené cez winetricks
/doinštalovaný DirecX, ffdshow, kodeky a veľa iného/ to by však mohlo byť predmetom v iných návodoch.

Windows hra v Linuxe

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu
Posledný krát upravené:12 nov 2010 11:06 trebor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• zeleno
  • zeleno-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • PCLinuxOs 2013.2- KDE
Viac
21 feb 2011 18:10 #7214 od zeleno
Odpoveď od zeleno na tému Re: Kobra11 Highway Nights Cz
Po čase som sa k problému s nabehnutím hry vrátil. Inštalátor hry zrejme nevie automaticky do wineprefixu
doištalovať podporu WindowsMetaFile z adresára na CD Kobra11, preto treba inštaláciu spustiť ručne.
Teda v PlayOnLinuxe spustiť Install - nepodporovaná aplikácia - upraviť existujúcu aplikáciu - vybrať prefix
kde je naištalovaná kobra11/ - zadať spúšťací súbor /napr: systém súborov /media /pripojené cd Kobra/ WMF11Redist/wmfdist11.exe a potvrdiť inštalovanie.
Mne to cez Wine išlo preto, lebo som to wmf už mal doinštalované kvôli programu TapinRadio, ktoré ho pre svoj chod tiež potrebuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd