file Instalacia Fedora 15

• walda
  • walda-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
19 jún 2011 19:23 #7721 od walda
Instalacia Fedora 15 bolo vytvorené walda
zdravim skusal niekto uz fedora 15?...lebo ked dam cd do mechaniky nechce mi ho nabootovat ani za nic ked dam ine cd aj s windows aj s linux tak nabootuje v pohode. napalil som to normalne cez nero a dal som zapisat image tak to robim vzdy ale fedora 15 proste nejde nabootovat ani z cd ani z usb...neviete niekto poradit ako to napalit alebo co ine skusit? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
20 jún 2011 05:15 #7723 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Instalacia Fedora 15
Skús stiahnúť z iného mirroru, overiť md a prípadne skúsiť cez virtualbox.

Close the Windows, Open Source

• walda
  • walda-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
20 jún 2011 07:30 #7725 od walda
Odpoveď od walda na tému Re: Instalacia Fedora 15
proste absolutne nechapem co je to za chybu ale skusal som aj fedora 14 a vobec sa neda nabootovat...proste to vyzera ako keby sa mi ziadne cd s fedora linuxom nedalo nabootovat...ostatne idu dobre

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
20 jún 2011 12:18 - 20 jún 2011 12:25 #7726 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Instalacia Fedora 15
Zvláštne..možno to bude treba riešiť nejakým parametrom, čo máš za zostavu?
ISO obraz je 64 alebo 32 bit? Skúšal si aj opačnú verziu? (Ak si stahoval 32, skus 64 a opacne)

Dokonccca ako citam, tak na Gigabitoch ma problem bootnut...

64-bit DVD appears unbootable on some systems (especially Gigabyte motherboards)

link to this item - Bugzilla: #597283

Several users have reported that the 64-bit DVD Fedora 13 image cannot be booted on their systems. The system does not see the burned disc as a bootable disc at all, and proceeds to boot from the next listed boot device. The burned disc passes validation and can successfully boot on other systems. This bug appears to affect systems with Gigabyte motherboards in particular; almost all reporters have Gigabyte motherboards.

One known workaround is to use a different image for installation. The 64-bit live images and network installation image (netinst.iso) and the 32-bit DVD image are known to boot successfully on most affected systems. Obviously, installing from the 32-bit DVD image will give you a 32-bit Fedora installation.

Another workaround reported in the bug by Bob Weaver is to boot with the 32-bit DVD inserted until the first menu screen (where you can choose to Install, or various other options) appears, then eject the 32-bit DVD and insert the 64-bit DVD before selecting Install.

We are investigating this issue but have yet to identify the cause or any possible fixes.

Potom by som teda skúsil NETINSTAL CD

Close the Windows, Open Source
Posledný krát upravené:20 jún 2011 12:25 TomasHanzel

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
20 jún 2011 12:21 #7728 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re: Instalacia Fedora 15
a co to presne znamena, ze nenabootuje? Cierna obrazovka je? Vypise nejaky error, alebo inu hlasku ???
Kolko mas ramky ? Skusil si to nahodit do VirtualBoxu ?

• walda
  • walda-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
21 jún 2011 05:30 #7732 od walda
Odpoveď od walda na tému Re: Instalacia Fedora 15
ostala presne len taka cierna obrazovka a kurzor hore vlavo to je vseto ale tak to bolo s LiveCD stiahol som teda normalne cele DVD Fedora 15 pre 32bit system a uz to konecne ide...dakujem pekne za rady :)

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd