file Pomoc, viac problemov

• persson
  • persson-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 júl 2011 00:54 - 13 júl 2011 11:25 #7799 od persson
Pomoc, viac problemov bolo vytvorené persson
Najprv by som mal asi povedat, ze som uplny zaciatocnik, a nainstaloval som si na multimedialne centrum / www.xtreamer.cz/xtreamerultra.html / linux Fedorka 15 a mam tam viac problemov....

1. Nejde mi zvuk... Xtreamer mam zapojeny do receiveru cez hdmi, zvuk som sa snazil nastavit v nastaveniach , aj tak nejde
2. Nejdu mi nainstalovat aktualizacie, napise mi to hlasku...Vyskytla sa chyba....
3. neviem doistalovat graficky driver / NVIDIA ION Accelerated Graphics Driver for Linux-x86 275.09.07. run /
4. neviem zuzit plochu, v nastaveniach displeya mam len jednu polozku 1920 x 1080 ... je to velmi roztiahnute
5. Chcel som si doinstalovat XBMC, ale hodilo mi to takuto stranku a s tym neviem pohnut vobec / wiki.xbmc.org/index.php?title=Installing_XBMC_for_Linux /

Prosim o pomoc, ak niekdo vie riesenia
Posledný krát upravené:13 júl 2011 11:25 persson

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
13 júl 2011 05:47 #7800 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Pomoc, viac problemov
Ahoj, myslím si, že by bolo dobré poskytnúť detailnejšie výpisi o tvojom hardvéry. Odporúčam príkaz lshw, ktorý nám poskytne dosť.

Neviem presne, čo myslíš pod slovom Neviem doinštalovať graficky driver. Súbory s koncovkou .run sa spúšťajú ako príkaz v termináli.

Zapni terminál (konzolu) a prejdi do priečinka kde je uložený ten run súbor. Základné príkazi sú.
cd miesto/kam/chces, napriklad
cd /home/user/stiahnute

Vylistujes prikazom ls

Nakoniec keď budeš v priečinku, spustíš inštalačku obdobne:

./nvidia.blabla.installer.run

Mozno pred sh bude treba prikaz sudo

sudo ./nvidia.....run

alebo sudo sh nvidia.....run

Budes vyzvany na heslo admina alebo uzivatela sudo teda teba.

Ostatne az po zverejneni vystupu lshw (tiez mozno bude potrebovat sudo).

Close the Windows, Open Source

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
13 júl 2011 09:08 - 13 júl 2011 09:18 #7801 od trebor
Odpoveď od trebor na tému Re: Pomoc, viac problemov
A to Fedora nemá už skompilovanú Nvidiu? Načo to ma inštalovať ručne. Naposledy som dával Nvidiacke drajvre v 2005 až 2007 na mandrive. A to sa vtedy muselo inštalovať v runlevele 3 (bez X-iek). Normalne musí mať fedora nato balíky, a to iste aj na XMBMC. Ak nie, tak nemá všetky repozitáre na to. Konkrétne poradiť neviem, lebo Fedoru nemám.

Doplnené:
Na stránke čo si poslal je aj návod:

Fedora
xbmc builds for Fedora can be installed via the RPM Fusion set of repositories. Follow the RPM Fusion Configuration guide to set up the repositories and install by running:
sudo yum install xbmc

Inač ten Xtreamer je zaujimavá vecička :)

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu
Posledný krát upravené:13 júl 2011 09:18 trebor

• persson
  • persson-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 júl 2011 11:21 - 13 júl 2011 11:27 #7802 od persson
Odpoveď od persson na tému Re: Pomoc, viac problemov
mozno pre teba je to jasne, ale ja som novacik, hladal som ten program RPM fusion, ale nenasiel som, inak, ked dam do terminalu sudo kurzor sa zasekne a nechce napisat heslo, som s toho uplne magor, mohol by si mi poradit co a ako....?
Posledný krát upravené:13 júl 2011 11:27 persson

• persson
  • persson-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 júl 2011 11:23 #7803 od persson
skusal som, ale ako pisem , ked dam sudo kuror sa zastavi a nechce pisat heslo..... Inak musim vypisat cely nazov ovladaca,alebo staci nvidia?

• persson
  • persson-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
13 júl 2011 11:30 #7804 od persson
inak nasiel som riesenie zvuku len na Unbutu a neviem ci to plati aj na Fedorku:

Po dokončení instalace Ubuntu a update všech komponent spustit konzolu a zadat příkaz:
sudo gedit /etc/pulse/default.pa
najděte řádek:
#load-module module-alsa-sink
a změňte ho na:
load-module module-alsa-sink device=plughw:1,7
uložte soubor a restartujte ubuntu. Po nabootování - pokud zvuk stále nehraje, pak zvolte Systémová nastavení - Zvuk
V záložce Hardware by měl být vybrán - High Definition Audio Controller, v záložce Výstup by měl být High definition Controller
Uvedené nastavení by mělo platit pro výstup zvuku přes HDMI, optický výstup jsem zatím nezkoušel...

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
13 júl 2011 11:58 #7805 od trebor
Odpoveď od trebor na tému Re: Pomoc, viac problemov

persson napísal: skusal som, ale ako pisem , ked dam sudo kuror sa zastavi a nechce pisat heslo..... Inak musim vypisat cely nazov ovladaca,alebo staci nvidia?

Keď sa prihlasuješ ako root tak keď zadávaš heslo: tak ho tam naťukáš (ale kurzor sa nehýbe :)) potom stlačíš enter.

Apropo, ak budeš predsa potrebovať ručnú inštaláciu Nvidie v inom runlevele tak budeš potrebovať niečo na rychle pracovanie v texte. Dobrý program je mc (midnight comander), nainštaluj si ho, spuštíš ho príkazom mc.

Držím palce

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
13 júl 2011 12:15 #7806 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re: Pomoc, viac problemov
Tento návod ta kompletne prevedie nastavenim Fedory :::

www.my-guides.net/en/guides/linux/203-fe...t-installation-guide

Drz sa tohto navodu, je tam vsetko co potrebujes, od nastavenia sudo, cez nastavenia repozitaru RPMFusion, instalacia driverov, a vsetkeho mozneho.

Ak nebudes rozumiet niektoremu kroku z toho navodu, radi vysvetlime ...

:mrgreen:

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd