file Je niečo, prečo ste s Linuxom nie 100% spokojný?

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
01 okt 2009 09:06 #2102 od TomasHanzel
Chcel by som sa spýta?, otázku, opa?ného zmyslu, ako býva ?asto uvedené na fórach, ?i existuje a teda je niečo, pre?o Linux nie je Vaším jediným opera?ným systémom, alebo systémom ktorý pri dualboote vynechávate a spúštate ho menej. K tomu taktiež patrí otázka pre?o, a ?i je problémom nefunkčnosť hardware, ob?úbeného software alebo podobne.

Close the Windows, Open Source

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
01 okt 2009 10:14 #2104 od NiNu
odpoviem ako prvy:
ano existuje nieco preco Linux nie je mojim jedinym OS a to je momentalne to, ze pisem diplomovku a mam temu : Koncipovana zbierka uloh z Excelu pre ZS cize pouzivam Excel a musim to pisat vo Worde, take mame nariadenia ... Okrem toho asi len hry ma napadaju este, aj ked sa moc nehravam uz, ale niekedy sa rad odrelaxujem napr. pri futbale PES2009 a fakt sa mi to nechce rozbehavat pod Linuxom ...
Ale inak ked pracujem, tak mam Linux, maximalna spokojnost ...

:mrgreen:

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
01 okt 2009 13:35 #2105 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Je niečo, prečo ste s Linuxom nie 100% spokojn
U m?a, panuje roz?arovanie, pre?o v Linuxe zabudli na dopracovanie protokolu InfraPort a jeho riadiacich aplikácií. Je predsa nepochopite?né aby som tak základnú vec ako IRDA musel rozbeháva? prostredníctvom konfigura?ných súborov, ?i ovládal IPort len cez konzolu, pretože inak je to pomerne nefunk?né. (Inak pomerne nefunk?né = funk?né s obmedzením ale teda riadným).

Druhá je vec, je samozrejmos? Bluetooth v PC pre spojenie s mobilom. No tiež je divné, že ?lovek, ktorý chce BLuetooth využíva? pre spojenie s Tel, v podstate nemá šancu (myslím, že stále to tak je), aby preh?adával v GUI prie?inky v mobile a snimi aj plnohodnotne pracoval.

Taktiež pripojenie cez Irda alebo Bluetooth - Mobil a PC, na Internet je dos? ve?ká hra?ka pre za?iato?níkov ale i pokro?ilých. Predsalen, malo by to fungova? na báze klik, klik, aaa klik.

Posledné sú sie?e. Pripojenie do Internetu cez Wifi je no?ná mora pre niektorých. Proste v niektorých prípadoch kompilovať jadro je extrém v tomto storo?í a štádiu, kde Linux je.

V kone?nom dôsledku, tiež si rád zahrám hry, preto ich rád vyh?adávam na Internete, no to nie je vec Linuxu ako takého, takže tu, si kritiku Linux nezaslúži.

Viac
01 okt 2009 13:40 #2108 od Leonidas
mna trochu hneva ze problem moze byt i multifunkcna tlaciaren. inak mi vsetko funguje ak sa to nastavi. to je dobre spytat sa ked mam problem :-) )

Nemám rád windows, nackov, blbych ludi.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
01 okt 2009 13:58 #2113 od NiNu

TomasHanzel napísal: Druhá je vec, je samozrejmos? Bluetooth v PC pre spojenie s mobilom. No tiež je divné, že ?lovek, ktorý chce BLuetooth využíva? pre spojenie s Tel, v podstate nemá šancu (myslím, že stále to tak je), aby preh?adával v GUI prie?inky v mobile a snimi aj plnohodnotne pracoval.

Tomuto som nepochopil. Pouzivam Bluetooth na spojenie notebooku a mobilu a zatial mi to ide bezproblemovo a bez zasahov, len zapnem bluetooth a ide, dam sparovat s mobilom a otovori sa mi nautilus a prehliadam obsah mobilu, tiez mozem kopirovat, premiestnovat, atd ...
Takze v tomto bode s tebou nesuhlasim, mne isiel a ide bluetooth out of box ...

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Viac
01 okt 2009 14:12 #2117 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Je niečo, prečo ste s Linuxom nie 100% spokojn

NiNu napísal:

TomasHanzel napísal: Druhá je vec, je samozrejmos? Bluetooth v PC pre spojenie s mobilom. No tiež je divné, že ?lovek, ktorý chce BLuetooth využíva? pre spojenie s Tel, v podstate nemá šancu (myslím, že stále to tak je), aby preh?adával v GUI prie?inky v mobile a snimi aj plnohodnotne pracoval.

Tomuto som nepochopil. Pouzivam Bluetooth na spojenie notebooku a mobilu a zatial mi to ide bezproblemovo a bez zasahov, len zapnem bluetooth a ide, dam sparovat s mobilom a otovori sa mi nautilus a prehliadam obsah mobilu, tiez mozem kopirovat, premiestnovat, atd ...
Takze v tomto bode s tebou nesuhlasim, mne isiel a ide bluetooth out of box ...

Tak to ti uprimne zavidim. Mam dve bluetooth. Jedno svoje a druhe...tiez svoje :mrgreen: . Ani s jednym nedokazem prehladavat obsah mobilov na distribuciach Debian, Slackware, OpenSuSE. A pripojenie na internet cez bt je nechutne, ked musim upravovat konfigy.

ps: OpenSuSE 11.0 s KDE 4...skus ci nieco spravis s BT...ani prd. ...

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
01 okt 2009 14:26 #2119 od NiNu
No to mas asi pravdu, mne Suse a KDE nesadli, pouzivam Fedoru a GNOME ...
Na pripojenie Bluetooth a PC pouzivam Bluetooth Applet 1.8 co je Bluetooth manazer pre GNOME, mozes ho vyskusat aj ty, mozno to zaberie aj ked je to pre GNOME, za vyskusanie nic nedas ...

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
01 okt 2009 15:04 #2123 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re: Je niečo, prečo ste s Linuxom nie 100% spokojný?
Pripajam sa k Tomasovmu a Leonidasovmu ..teda drivre mi chybaju , hoc je to vec vyrobcov hardware ... takze tento rok musim napisat : " drahy Dedo Mraz , tento rok by som chcel pod stromcek driver pre moju multifunkcnu tlaciaren (a hlavne pre 64bit)
....Dakujeeem

NiNu napísal: odpoviem ako prvy:
ano existuje nieco preco Linux nie je mojim jedinym OS a to je momentalne to, ze pisem diplomovku a mam temu : Koncipovana zbierka uloh z Excelu pre ZS cize pouzivam Excel a musim to pisat vo Worde, take mame nariadenia ... Okrem toho asi len hry ma napadaju este, aj ked sa moc nehravam uz, ale niekedy sa rad odrelaxujem napr. pri futbale PES2009 a fakt sa mi to nechce rozbehavat pod Linuxom ...
Ale inak ked pracujem, tak mam Linux, maximalna spokojnost ...

:mrgreen:

k tejto teme by bodlo aj :

[url:1b5ls6yo]www.linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/2674/index.html[/url]
[url:1b5ls6yo]www.linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/1598/index.html[/url]
[url:1b5ls6yo]www.linuxos.sk/forum/12883/index.html[/url]

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd