file Monitorovaci soft

• xchg
  • xchg-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
18 okt 2009 17:25 #2374 od xchg
Monitorovaci soft bolo vytvorené xchg
Napadla ma myšlienka spravi? software ktorý by kompletne monitoroval systém. Napr. aký súbor bol kedy otvorený, ?o bolo do?ho zapísané, sie?ové spojenia, aký program bol kedy spustený, prípadné zachytávanie stla?ených kláves. Zrejme by to bolo realizované ako kernel modul + nejaký user space program ktorým by sa preh?adávali logy. Neviem ešte presne ?o z toho je realizovate?né kernel modulom. (Všemožné veci by sa dali spravi? patchom do zdrojákov kernelu, to je však trochu nepraktické alebo patchovanim /dev/kmem ale tak ?aleko ešte niesom, možno raz :) ).
Tak, napíšte svoj názor ?i sa to vôbec oplatí robi? (bude to niekto požíva??) alebo nápady ?o by sa ešte dalo monitorova?.
Alebo napíšte aký software by ste chceli lebo mi chýba inšpirácia :D .

Potom by mohol byť projekt pod záštitou tohoto fóra (onedlho portálu? :) ) a hádam by sa aj niekto iný pridal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
18 okt 2009 18:01 #2378 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Monitorovaci soft
kazdy lepsi screen na nete, i u mna, ma doinstalovanu aplikaciu na monitoring. su to rozne applety atd. mat takuto fjucuru pre jej
ciel je urcite dobry napad. ktomu supnuty v kernely, ak to teda ano. aky by mal mat face, gui, konzola, on desktop, ci pojde o demona? ale vysoko som za, takto by clovek mal all-in-one, on the right side.

Close the Windows, Open Source

Viac
18 okt 2009 18:11 #2380 od Myro
Odpoveď od Myro na tému Re: Monitorovaci soft
Pod?a mna dobrý nápad, ma? systém pod kontrolou je dôležité. Zachytávanie stla?ených kláves už je trochu iná kategória :-D D

Staré dobré hry loading

• xchg
  • xchg-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
Viac
18 okt 2009 18:30 #2381 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: Monitorovaci soft
No práve, že by nešlo len o niečo podobné conky (vi? moj screen desi som ho tu daval). Toho je tu dos?. Myslím, že využitie by bolo hlavne na bezpe?nostné ú?ely prípadne "špiónske" (schopnnos? skry? spustený program v systéme napr.):). Napr. si na konci d?a pozriete aké súbory boli otvorené a ?o sa s nimi robilo a keď tam zbadáte zápis do /etc/shadow tak je zle :) .
Myslím že by to mohlo byť tak, že kernel modul bude nejkou formou (to sa domyslí :D ) informova? daemona v userspace a ten potom na základe správ bude zapisova? do logov alebo robi? niečo ?o mi ur?í konfigura?ný súbor. Potom by sa k tomu dali dopracova? aj nejaké štatistické utilitky a pod.

No, v kone?nom dôsledku by to asi bol rootkit, ale na dobré ú?ely :D

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd