file poradit pri kupe mobilu

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
11 dec 2009 19:21 #3275 od NCR
poradit pri kupe mobilu bolo vytvorené NCR
uz som napisal na 3 fora a nic, a tak ma to laka poradte pls,
"zdravim, chcem kupit novy mobil, 100%ne Vecko, proste mam chut na vecko, vecko som mal len raz v zivote a to som za mesiac stratil... , podla mna su Nokie najlepsie preto som pozrel co maju navyber a naj, vecko od nich je N6650, co vy na to? citam fora ze je perfektny ... druhy ze blbne a riadne... bojim sa nechcem ho 100x reklamovat.... , a neviete nejaku original neoficial stranku na neho?? kde sa mu venuju? btw: ked si myslite ze za taku cenu sa oplati ine vecko povedzte ....
a este aky je rozdiel medzi fotenim s autofocusom a bez , - teraz mam phone s autofocusom ale neviem si predstavit urobit fotku bez ....." :)

Až moc lásky prekoná lásku k moci, svet spozná mier.
Jimi Hendrix

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
11 dec 2009 22:47 #3276 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:poradit pri kupe mobilu
NCR napísal:

uz som napisal na 3 fora a nic, a tak ma to laka poradte pls,
"zdravim, chcem kupit novy mobil, 100%ne Vecko, proste mam chut na vecko, vecko som mal len raz v zivote a to som za mesiac stratil... , podla mna su Nokie najlepsie preto som pozrel co maju navyber a naj, vecko od nich je N6650, co vy na to? citam fora ze je perfektny ... druhy ze blbne a riadne... bojim sa nechcem ho 100x reklamovat.... , a neviete nejaku original neoficial stranku na neho?? kde sa mu venuju? btw: ked si myslite ze za taku cenu sa oplati ine vecko povedzte ....
a este aky je rozdiel medzi fotenim s autofocusom a bez , - teraz mam phone s autofocusom ale neviem si predstavit urobit fotku bez ....." :)

Mno, nie som si istý, ale net poradí pri poznaní autofocus-u. Malo by ísť o automatické zaostrenie?, alebo akési ustálenie obrazu. Fakt viac na nete. To či sa dá fotiť i bez tejto fjučuri, na to je odpoveď jednoduchá. Dá, predsalen nie vždy tu boli fotoaparáty (v mobile) s AF.

N6650 - nepoznám. Osobne som za SonyEricssony. Stabilnosť, vymoženosť, funkcie, vysoká podpora na internetových fórach (sám sa venujem hackingu svojho phonu). Ale to som ti teda aj tak bohviečo neporadil, ale orientuj sa od OS, funkcie (foto, blesk, bt, IR, pamatovka (rozsirenie), pocet farieb, 3G?, GPRS/Edge, príslušenstvo...)

Close the Windows, Open Source

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
12 dec 2009 13:16 - 12 dec 2009 13:37 #3280 od NCR
Odpoveď od NCR na tému Re:poradit pri kupe mobilu
praveze je to krasny phone a ma vsetko co chcem plus este aj GPS co som nemal, akurat sa musim uskromnit s fotakom tej je slabsi, ale naozaj ta podpora a tie fora na ktorych sa mu venuju mi budu chybat, stale neviem co mam robit pozriem teda este dake SE ci daco pekne nenajdem

EDIT: nasiel som celkom slusnu alternatyvu v podobe Sony Ericsson W980i , ale je o neco drahsi preto si nesom isty ci sa to oplati ...

Jimi Hendrix
Posledný krát upravené:12 dec 2009 13:37 NCR

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
12 dec 2009 17:06 #3286 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:poradit pri kupe mobilu
NCR napísal:

praveze je to krasny phone a ma vsetko co chcem plus este aj GPS co som nemal, akurat sa musim uskromnit s fotakom tej je slabsi, ale naozaj ta podpora a tie fora na ktorych sa mu venuju mi budu chybat, stale neviem co mam robit pozriem teda este dake SE ci daco pekne nenajdem

EDIT: nasiel som celkom slusnu alternatyvu v podobe Sony Ericsson W980i , ale je o neco drahsi preto si nesom isty ci sa to oplati ...

V tom prípade som JA za. Ale je to môj názor len.

Close the Windows, Open Source

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
12 dec 2009 17:45 - 12 dec 2009 17:47 #3287 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re:poradit pri kupe mobilu
NCR napísal:

Kazdopadne je sice pravda ze telefony sa stali multifunkcne a to dost , kazdopadne ide o urcity kompromis. A hlavne pri foteni . Isto ide o vyhodu ze mas vsetko v jednom a ihned po ruke, ale ak chces fotit a kvalitne premyslaj o niecom inom. (nedokazem si predstavit vysledok fotografie pri urcitom podani(velkost) ktora bola spravena optikou na mb.telefone ,hoc sa tam uz sibrinkuje rozlisenim skoro ako na poloprofesionalnych zariadeniach (vysledok bude iba sum a deformacia obrazu, posun farieb...). ale pre ukazku na displejoch mobilov to uplne staci , iba ze uplne zbytocne zabalene do velkeho baliku dat.

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty
Posledný krát upravené:12 dec 2009 17:47 Martin Pišoja

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
12 dec 2009 18:58 #3290 od NCR
mas pravdu ale predsa len tam daky viditelny rozdiel cakam, ked zameram s terajsim mojim tak sekundu az dva cakam na zameranie a asi bez autofocusu to nebude a rovno sfoti pri zaostreni na nekonecno ako je to pri mnohych "mobilo videach", BTW: pozorne som presiel ten SE co som spomynal a asi aj nadalej budem bojovat o tu nokiu, problem ze neda sa kupit, jednine od ruky cez inzerat, lebo je vyrobena s spolupracou Tmobile tudis sa da zohnat len cez nich, hoci som pocul ze v polsku sa da aj bez Tmobilu :x

Jimi Hendrix

• Martin Pišoja
  • Martin Pišoja-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Ubuntu 10.04'64bit a príležitostne iné
Viac
12 dec 2009 20:12 #3295 od Martin Pišoja
Odpoveď od Martin Pišoja na tému Re:poradit pri kupe mobilu
NCR napísal:

mas pravdu ale predsa len tam daky viditelny rozdiel cakam, ked zameram s terajsim mojim tak sekundu az dva cakam na zameranie a asi bez autofocusu to nebude a rovno sfoti pri zaostreni na nekonecno ako je to pri mnohych "mobilo videach", BTW: pozorne som presiel ten SE co som spomynal a asi aj nadalej budem bojovat o tu nokiu, problem ze neda sa kupit, jednine od ruky cez inzerat, lebo je vyrobena s spolupracou Tmobile tudis sa da zohnat len cez nich, hoci som pocul ze v polsku sa da aj bez Tmobilu :x

Nokia ma aj vlastnu predajnu kde kupis iba a iba ich produkty bez mob.operatorv. vid BA aupark nokia (sparava je aj tu ... www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=824 )

ps toto forum je prioritne zamerane help a info okolo linuxu (tato nokia bezi na Symbian vo verzii 9.3 ) :lol:

Záludnosť jednoduchosti spočíva v komplikovanosti jej podstaty

• NCR
  • NCR-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
13 dec 2009 10:13 #3318 od NCR
hej ale 100% tam nebude ta nokia :-) lebo nenasiel som ju ani na ich stranke, cim dalej tym viac ma zacina drazdit, a ja viem ako je prioritne orientovane toto forum ale tak napisal som to do ine, kde sa da pokecat "ocom chcete aj o politike" jedine ze o linuxovej politike :lol: len zeby som nemal pravdu to by som sa dosmial :?

Jimi Hendrix

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd