file Zalohovaci SW

• Eric
  • Eric-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
  • Ubuntu 10.04 LTS
Viac
24 máj 2010 23:00 #5513 od Eric
Zalohovaci SW bolo vytvorené Eric
Ahoj. Chcel by som sa spytat, na nejaky dobry zalohovaci software, ale aby fungoval na Linux a aj Windows.

Dalej by som chcel ze ci tento software musi byt nainstalovany na PC kde sa bude zalohovat, a nedalo by sa to nejako vyriesit zeby to bolo na ext. HDD a ten po pripojeny by zalohoval vsetky nastavene veci (dokumenty, fotky atd...) alebo ci nieje priamo nejaky taky software ze to je na ext hdd alebo USB kluci, pripojite ho k PC/notebooku a on sam zozalohuje nastavene veci.
Jedna sa mi o to, ze chcem zalohovat 2 Notebooky a 3 pc, ale nechcem to mat na vsetkych nainstalovane. Dik za rady ;)

Cogito, ergo sum.
Myslím, teda som.
som lama, ja to viem, ale uz to nezmenim :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
25 máj 2010 08:23 - 25 máj 2010 08:25 #5515 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re:Zalohovaci SW
Ked chces zalohovat, tak jednoznacne odporucam moj oblubeny System Rescue CD -- ide o LiveCD (klasicky ako ma napr. aj Ubuntu a ine distra), nabootuje sa ti vlastne upravene Gentoo, ktore obsahuje nastroje prave na zalohu suborov a ine ...
Ja tento System Rescue CD pouzivam uz cca 2 roky a som maximalne spokojny ... Konkretny nastroj ktory pouzivam z toho LiveCD je PartImage, ktory ti spravi obraz celej particie, ktoru chces zalohovat ...
Je tam jedno pravidlo, ze zalohovat mozes vzdy len mensiu particiu, ktoru ukladas na vacsiu, opacne to nefunguje ...
Najnovsie mi vsak nefungovala zaloha particie, ktora je naformatovana ako ext4, to este asi nemaju tak celkom doriesene, ale to nevadi, lebo som pouzil iny, tiez vyborny nastroj z toho System Rescue CD a to fsarchiver.

Dalsi celkom fain nastroj na zalohovanie je Clonezilla, ide tiez o LiveCD. Bohuzial tento nemam otestovany, lebo mi nechcel nabootovat :( .

Keby si chcel skusat, tak tu na LinuxON mame navod na tvorbu zalohy pomocou toho PartImage.

Viac o System Rescue CD najdes tu:::: www.linuxone.sk/navody/1-navody/629-system-rescue-cd

Aj tu: ninu.cekuj.net/index.php?a=5
Posledný krát upravené:25 máj 2010 08:25 NiNu

• Eric
  • Eric-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
  • Ubuntu 10.04 LTS
Viac
25 máj 2010 16:11 #5534 od Eric
Odpoveď od Eric na tému Re:Zalohovaci SW
aha ok vyskusam.. a nieco take co nainstalujem na ext hdd a ono to bude samo automaticky zalohovat v danu dobu ci uz budem pri pc alebo nie (jasne ze bude musiet byt pusteny)... myslim nieco take aby som nemusel bootovat nejake media atd.

Cogito, ergo sum.
Myslím, teda som.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
25 máj 2010 16:28 #5536 od NiNu
ano existuje aj take, ale to som neskusal takze je to na tebe :::

vola sa to napr. rsnapshot --> www.ghacks.net/2010/05/19/backup-with-rsnapshot/

Tusim aj rsync je nieco take ...

• martin knocik
  • martin knocik-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
26 máj 2010 07:56 #5549 od martin knocik
Odpoveď od martin knocik na tému Re:Zalohovaci SW
Clonezilla je dobrá zvláda aj ext4. Je ti live cd. Mne sa podarilo zazálohovať asi 7 gb systémovú partíciu / na 3,5 gb pri použití najlepšej kompresie.

rsync používam na synchronizáciu dát medzi notebookom a pc, čo je na notebooku to je aj na pc.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
26 máj 2010 08:58 #5552 od NiNu
martin knocik napísal:

Clonezilla je dobrá zvláda aj ext4. Je ti live cd. Mne sa podarilo zazálohovať asi 7 gb systémovú partíciu / na 3,5 gb pri použití najlepšej kompresie.

rsync používam na synchronizáciu dát medzi notebookom a pc, čo je na notebooku to je aj na pc.

ak by si mal cas a chut mohol by si napisat navod ako si to rozbehal a nastavil (ten rsync), bol by som nato zvedavy :mrgreen:

• Eric
  • Eric-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
  • Ubuntu 10.04 LTS
Viac
26 máj 2010 16:31 #5558 od Eric
Odpoveď od Eric na tému Re:Zalohovaci SW
jo jo.. ten rsync sa aj mne pozdava... kedze by na dvoch roznych masinach bolo to iste bolo by to fajn... a dalo by sa to pouzit zeby to bolo to co je v notebooku by bolo na ext hdd???

Cogito, ergo sum.
Myslím, teda som.

• martin knocik
  • martin knocik-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
27 máj 2010 08:32 #5567 od martin knocik
Odpoveď od martin knocik na tému Re:Zalohovaci SW
zatial na to používam GUI nadstavbu grsync. Pred 2 týždnami som rozbehal NFS, tak som zatial to spuštam ručne. Ked skončí mi skúškové, pohrám sa s tym v príkazovom riadku a skusim to aj nejako zautomatizovať.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd