file Apache a zobrazenie php/perl scriptov :)

• Andurit
  • Andurit-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
18 nov 2010 19:23 - 18 nov 2010 19:26 #6739 od Andurit
Cawte všetci,
nevedel som kde túto tému zaradit vzhľadom na to že priamo nesúvisí s Linuxom ani so žiadnou distribúciou ale tak verím že aj napriek tomu sa nájďe niekto kto mi bude vediet poradit :)

Takže rozhodol som sa nainstalovať si apache+mysql+php+perl aby som sa mohol hrat s kodom na svojom PC vrámci voľného času a nemusel sa napr pri skúšani php napájať vždy na FTP a editovať súbory.
-Po menších problémoch s apachom som ho nakoniec úspešne spustil(bol som nutený ho zapnut cez port 81 a nie 80,pochybujem ze to zohráva niaku rolu, ale tak preistotu :) )
-Následne som nainštaloval PhP, v konfiguracii apachu som to prepojil podla par navodov ktore som vygooglil.
-Nasledovala inštalácia MySQL ktorá síce prebehla v poho ale pri konfigurácii mi to celé zamrzne(skúšal som to cele reinstal nikoľko krat ale nepodarilo sa mi s tým pohnúť)
-No a teraz sa dostavame ku korenu problému, síce je predpoklad ze MySQL nefunguje ako ma ale aj napriek tomu mi http://localhost:81/test.html načíta toto male HTML-ko (Hodil som tam len kratky text na test ci to ide), ak však chcem zobrazit niaky skript (skúšal som php a perl) nenačíta sa mi. Teda aby som sa správne vyjadril ukáže sa len jeho zdrojový kód a skript ako taký sa nespustí (pridávam skripty ktoré som skúšal. PHP: <? echo 2+2; ?> Perl:#!C:\Perl\bin\perl.exe
print "Content-type: text/html\n";
print "\n";
print "OK";

Po pár hodinách hľadania som našiel niečo take na nete:
Začátečníci často narážejí na problém, který se projevuje tak, že po zadání URL se do prohlížeče nevrátí výsledek skriptu, ale jeho zdrojový kód. To je způsobeno tím, že server Apache netuší, že by měl soubor php zpracovat jako skript, případně proto, že nemá, čím by to udělal. V konfiguračním souboru Apache tedy musejí být přibližně tyto řádky:

LoadModule php4_module modules/libphp4.so
AddType application/x-httpd-php .php

a však po pridaní týchto riadkov do kódu sa nic nezmenilo :roll:

Preto sa obraciam na vás a tajne dúfam že sa nájde niekto kto mi bude vedieť pomôcť
p.s. Skúšal som to pod XP-ckom nie pod linuxom no predpokladam že v princípe by úpravy mali byť identické
Posledný krát upravené:18 nov 2010 19:26 Andurit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 nov 2010 19:51 #6740 od xchg
MySQL nie je potrebna k behu webserveru. To preco sa ti nepodarilo spustit pod 80-tkou najdes v errog logu :)
Na rozchodenie perlu a php potrebujes moduly k apache co podporuju ich spustanie alebo to riesit cez cgi/fastcgi. Takto je to nadlho pisat, google task "windows LAMP install" poradi :). Teba asi moze zaujimat aj balik XMPP, co integruje Apache, mysql, php, phpmyadmin (tusim) do jedneho baliku co len nainstalujes a vsetko mas nakonfene tak aby to bezalo

• misolax
  • misolax-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
18 nov 2010 19:53 #6741 od misolax
Odpoveď od misolax na tému Re:Apache a zobrazenie php/perl scriptov :)
pre php musis mat nainstalovany php mod a zavedeny. Po uprave konfiguracneho suboru si reloadol apache ??
ak nie tak /etc/init.d/apache alebo /etc/init.d/httpd restart potom tu daj logy servera ci nenastali chyby
alebo zadaj ako root apachectl configtest a daj vypis

• fsdmhnh
  • fsdmhnh-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
18 nov 2010 19:55 #6742 od fsdmhnh
Odpoveď od fsdmhnh na tému Re:Apache a zobrazenie php/perl scriptov :)
Ak máš windows, odporučám ako webový server program Vertrigo. V ňom je už rovno apache, php, mysql. Všetko nastavené tak, aby to samo automatický funkovalo.

• Andurit
  • Andurit-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
18 nov 2010 20:00 - 18 nov 2010 20:27 #6743 od Andurit
Odpoveď od Andurit na tému Re:Apache a zobrazenie php/perl scriptov :)
Od 8 do 16:00 kym som bol v skole som cely cas googlil a vyzera to tak že stačilo napisať sem :P
Každopadne dosť ste sa rozbehli, idem skusit to Vertigo ktoré doporučil fsdmhnh vzhľadom na to že ma to dosť zaujalo ak to nepofrčí postupne naháďzem odpovede a logy z apache atd:)

- je potrebne odinštalovať mysql, php , a apache ktory som si nahodil predtym?
Posledný krát upravené:18 nov 2010 20:27 Andurit

• Andurit
  • Andurit-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
18 nov 2010 20:21 #6744 od Andurit
Vertigo som úspešne nainštaloval, hlási chybu s portom 80 ale server sa zapne, avšak localhost stale nabieha stary :) tomu priliš nerozumiem :) (tj zo zlozky ktoru som zadal do apache aj ked je apache vypnuty lol?)

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
18 nov 2010 21:55 #6749 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:Apache a zobrazenie php/perl scriptov :)
Ahoj, najskôr odinštaluj staré verzie (predošlé inštalácie) apache, php, mysql xxx

Close the Windows, Open Source

• Andurit
  • Andurit-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
Viac
19 nov 2010 01:10 - 19 nov 2010 12:05 #6750 od Andurit
1.Odinštaloval som PHP, Perl, Apache , a aj Vertigo (ktore som nechtiac nainštaloval ešte predtym ako som si prečítal tvoj príspevok
2.Nanovo nainštaloval Vertigo a zistil som že http://127.0.0.1/ mi otvára starú cielovu zložku nie tú ktorá je defaust u vertiga. Napadlo ma že asi sa pri odinštalovani apachu nevymazala takže ešte raz som odinštaloval vertigo, šiel do zložky apachu a celu ju zmazal (to iste s ostatnymi)
3.Opäť nainštaloval Vertigo a opäť ten istý problém, skúsil som teda prepisať konfiguračný súbor (httpd.conf) reštart celeho vertiga a opäť žiadna zmena preto pripájam celý súbor httpd.conf lebo vzľadom na to že to píšem v neskorej večernej hodine je možné že mi niečo uniklo

p.s. Vertigo pri štarte ohlasi upozornenie že Apache pravdepodobne nebude pracovať správne a odvoláva sa na chybu s portom 80. Pričom nemal bežať pod 81? viď vyššie v subore httpd.conf
Listen 81

Máte niake nápady ako ďalej pokračovať?

p.s.2 Prosim nepýtajte sa ma či som reštartoval Vertigo po zmenach lebo som to reštartoval snad každú minútu i po tej najmenšej zmene dúfajuc že snáď to už pobeží.....

p.s.3 zložka C:\Program Files\VertrigoServ\Apache\logs je prázdna takže asi vám neposkytnem ani žiadne logy ktoré by mohli napovedať čo to o tom prečo to nejde ako by podla mna malo
Posledný krát upravené:19 nov 2010 12:05 Andurit

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd