file Instalacia Arch Linux

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2009 14:17 #1727 od Leonidas
Instalacia Arch Linux bolo vytvorené Leonidas
Dobry den, pouzivam Kubuntu a ubuntu aj ine buntu. chcel by som sa informovat, lebo nemozem najst nikde pouzitelny funkcny navod na instalaciu archu. A este ci treba nejake extra znalosti alebo nie? nemohol by ten navod spravit niekdo?

Nemám rád windows, nackov, blbych ludi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 sep 2009 14:57 #1729 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re: Instalacia Arch Linux
To si asi moc neh?adal -> wiki.archlinux.org/index.php/Ofi ... %8Cesky%29

Vyžaduje znalos? konfigura?ných súborov, prácu zo shellom a proste celkovo musíš už v linuxe ma? aký taký preh?ad. Inštalácia sama o sebe ni? nieje.

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2009 19:56 #1731 od Leonidas
Odpoveď od Leonidas na tému Re: Instalacia Arch Linux

xchg napísal: To si asi moc neh?adal -> wiki.archlinux.org/index.php/Ofi ... %8Cesky%29

Vyžaduje znalos? konfigura?ných súborov, prácu zo shellom a proste celkovo musíš už v linuxe ma? aký taký preh?ad. Inštalácia sama o sebe ni? nieje.

hmm takze ake je tvoje odporucanie? mal by to sancu spravit aj taky co vyrasta na ubuntu a vie akurat nieco malo? vraj je arch rychly tak som ho stiahol.

Viac
17 sep 2009 20:13 #1732 od xchg
Pre?o nie, ja som napr. išiel z ubuntu do slackware bez problemov. Vtip je v tom, ze ak len klikas a obcas odpises par prikazov z netu tak sice si v ubuntu schopny plnohodnotne pracovat ale o nastaveni a konfiguracii linuxu toho moc nevies (to nebolo adresovane tebe ale vseobecne). Kazdopadne, nevidím dôvod pre?o to neskúsi?, no ked sa nepodrí tak sa nepodarí no a ?o:).

?o sa týka rýchlosti, novy slackware z vanilla jadrom mi prisiel rychlejsi :) ) .

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2009 20:27 #1733 od Leonidas

xchg napísal: Pre?o nie, ja som napr. išiel z ubuntu do slackware bez problemov. Vtip je v tom, ze ak len klikas a obcas odpises par prikazov z netu tak sice si v ubuntu schopny plnohodnotne pracovat ale o nastaveni a konfiguracii linuxu toho moc nevies (to nebolo adresovane tebe ale vseobecne). Kazdopadne, nevidím dôvod pre?o to neskúsi?, no ked sa nepodrí tak sa nepodarí no a ?o:).

?o sa týka rýchlosti, novy slackware z vanilla jadrom mi prisiel rychlejsi :) ) .

No mne sa moc nechce administrovat len cisto mat ten system. Dat hodiny na vyladenie a to je vsetko. Takze to kopirovanie textu mi nevadi, nepotrebujem vediet do linuxu vela. ide mi o rychlost.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
17 sep 2009 20:31 #1734 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re: Instalacia Arch Linux

xchg napísal: Pre?o nie, ja som napr. išiel z ubuntu do slackware bez problemov. Vtip je v tom, ze ak len klikas a obcas odpises par prikazov z netu tak sice si v ubuntu schopny plnohodnotne pracovat ale o nastaveni a konfiguracii linuxu toho moc nevies (to nebolo adresovane tebe ale vseobecne). Kazdopadne, nevidím dôvod pre?o to neskúsi?, no ked sa nepodrí tak sa nepodarí no a ?o:).

Takže píšem na koment.

Rýchlostne je Slackware na vysokej úrovni, sakra dobrá inštalácia balí?kov, proste výborný.
Inštaláciu si môžeš zbehnú? v našich návodoch, hne? na začiatku (Inštalácia Distribúcií - Slackware)

Takže ani k Archu ni? nepoviem (ve? si to skús, ak to zvládneš, ostatné až taký problém nebude), na to ti povedia archisti, len som odporučil vzh?adom na rýchlos?, do pozornosti Slackware

Close the Windows, Open Source

• Leonidas
  • Leonidas-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2009 20:39 #1735 od Leonidas

TomasHanzel napísal: Takže píšem na koment.

Rýchlostne je Slackware na vysokej úrovni, sakra dobrá inštalácia balí?kov, proste výborný.
Inštaláciu si môžeš zbehnú? v našich návodoch, hne? na začiatku (Inštalácia Distribúcií - Slackware)

Takže ani k Archu ni? nepoviem (ve? si to skús, ak to zvládneš, ostatné až taký problém nebude), na to ti povedia archisti, len som odporučil vzh?adom na rýchlos?, do pozornosti Slackware

A Slackware je lahsi pre takych malo orientovanych? vsade pisu ze treba mat velke znalosti v konzole a tie ja mam slabsie. pozriem ten slackware.

Viac
18 sep 2009 11:24 #1738 od xchg
Ke? už ni? iné, tak budeš ma? aspo? v základnej inštalácií xorg a grafické prostredie a vela dalsich aplikacii (to v archu nieje).

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd