file Repozitáre Arch

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
13 mar 2010 09:54 #4750 od Maroš K
Repozitáre Arch bolo vytvorené Maroš K
Zdravím. Tak som sa rozhodol rozchodiť Arch, ale evidentne som sa zasekol. Keď si dám vyhľadať nejaký balíček, vždy vypíše chybu "not found in sync db" Ako som zistil,ide o chybu repozitárov. Editoval som /etc/pacman.d/mirrorlist, kde som všetky Servery odkomentoval. Teraz ale neviem,čo treba editovať ďalej. Predpokladám, že zrejme treba vyhľadať oficiálny repozitár a mám ho doplniť do /etc/pacman.conf. Neviem však na nete nikde nájsť oficiálny repozitár.
Čo sa týka položiek v pacman.conf,pri verziách repozitárov (core,testing...)je vždy tá istá poznámka: Include=/etc/pacman.d/mirrorlist. To znamená,že by som mal asi nahradiť servery z mirrorlistu oficiálnymi repozitármi?
Pomôžete mi? Dík

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
13 mar 2010 10:45 #4751 od NiNu
Odpoveď od NiNu na tému Re:Repozitáre Arch
No takze ideme nato ...
Pred nedavnom som si Arch daval aj ja, niekedy pocas Vianoc ...

V prvom rade mi prezrad podla akeho navodu si instaloval Arch a ktore kroky si vykonal a kde si presne skoncil v tom navode podla ktore si isiel.
Urcite pri instalacii si si vyberal jeden server, ja som si vybral cesky, a z neho ti potom tahalo veci.
po uspesnej instalacii si spustil prikaz:
pacman -Suy
???

Malo to zosynchronizovat databazu a spravit update systemu.

Co sa tyka toho /etc/pacman.conf --- tam nic nemen, ono by to malo byt spravne nastavene
Ja tam mam napr. toto:
[options]
HoldPkg=pacman glibc
SyncFirst=pacman

[core]
Include=/etc/pacman.d/mirrorlist
Server=ftp://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/arch/$repo/os/i686

[extra]

[community]

Repozitare odkial ma tahat sa nastavuju v /etc/pacman.d/mirrorlist -- tam mas hned prvy odkomentovany a to je ten co si si vybral pri instalacii
Ostatne su zakomentovane a tu si mozes vybrat ten z ktoreho ti ma tahat. Ja som nechal ten cesky, ale mal som raz aj s tymto taky problemik, zeked som chcel spravit update neboli vsetky mirrory zosynchronizovane, ale na druhy den to uz islo v pohode.
Inak povedane, staci ti jeden alebo dva zdroje odkomentovane, ono ked sa mu nepodari z toho prveho zdroja stiahnut, tak sa pokusi z druheho co mas odkomentovany ...

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
13 mar 2010 11:11 #4752 od Maroš K
Odpoveď od Maroš K na tému Re:Repozitáre Arch
Inštaláciu som robil podľa vlastnej hlavy + rôzne návody na nete,nešiel som podľa jediného. Všetky kroky inštalácie mám za sebou,akurát som v textovom režime a chystám sa nahodiť grafické prostredie. Zatiaľ všetko prebehlo v poriadku, pri rozdelení disku som zvolil možnosť autoprepare, lebo až tak som si nefandil. GRUB som uložil v podobe, v akej mi ho ponúklo,akurát som odstránil položku s Widlami,pretože ich nemám.
Neviem, z ktorého servera som arch ťahal.
Príkaz pacman -Syu som vykonal a dostal som hlášku, že local database is is up to date
Podstatný rozdiel vidím v tom,že tvoj grub conf predsa odkazy na nejaké servery obsahuje, kým ja tam mám položku include=/etc/pacman.d/mirrorlist a žiadny server tam nie. Len tak pre info, mam 64bitový Arch

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
13 mar 2010 11:30 #4754 od NiNu
Aha, no ja som radsej isiel podla navodu, lebo som si netrufal az tak na Arch ...
Ked to uz mas nainstalovane tak je dobre, aj ked rozdelenie disku by som radsej volil vlastne, ale ked nemas disk nejak rozdeleny na viacero particii a nemas iny system tak je to v pohode ...
Ta hlaska: local database is is up to date znamena ze mas aktualnu tu databazu, cize je to dobre ...
No ja mam 32bit system ... a co ti vlastne neide nainstalovat? Skus nainstalovat to graficke prostredie ci pojde ...
Inak aj tu na portali mame clanky o Arch-u, je tam navod na instalaciu, nastavnie gnome, kde a ine ...

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
13 mar 2010 11:44 - 13 mar 2010 11:50 #4756 od Maroš K
No...skúšal som nainštalovať midnight commander, išiel bez problémov. Ale akonáhle skúsim
pacman -S vlc*
alebo
pacman -S xorg*
, opäť tá istá hláška. Naozaj neviem, čo s tým

Posledný krát upravené:13 mar 2010 11:50 Maroš K

• NiNu
  • NiNu-ov Avatar
  • Platinový člen
  • Platinový člen
  • Arch Linux - Openbox
Viac
13 mar 2010 12:04 #4757 od NiNu
takze repozitare ti idu ...

skusal si najskor ten balik vyhladat? mozno sa to len nejak inak vola ...
pacman -Ss vlc

a naco ti je xorg? Pokial viem ja som nic take neinstaloval a bolo mi povedane, ze xorg sa uz nepouziva ... opravte ma ak sa mylim ...

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
13 mar 2010 16:13 #4759 od Maroš K
No takže všetko krásne ide, akurát jedna vec mi robí vrásky na čele. Hodil som si do konzoly príkaz
lspci -v
, ale na moje sklamanie v ňom neviem objaviť svoje wifi. Mám nejakú šancu rozbehať ho,keď mi ju arch nenašiel?

Viac
13 mar 2010 17:15 #4760 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re:Repozitáre Arch
Ak ti to šlo v inej distribúcií, tak to rozbehas aj tu. Čo to je za kartu, si si isty ze je na pci?

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd