file ArchBang a problem s /dev/sdc1

• Garcia
  • Garcia-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
  • Manjaro 0.8.5 Gnome-Shell 64bit
Viac
10 jún 2010 14:11 #5684 od Garcia
ArchBang a problem s /dev/sdc1 bolo vytvorené Garcia
Waiting 10 seconds for /dev/sdc1
sd 2:0:0:0 [sdb] Assuming drive cache: write through
ERROR: Unable to determine major/minor number of root device '/dev/sdc1'.
You are being dropped to a recovery shell
Type 'exit' to try and continue booting
/bin/sh: can't access tty; job control turned off
[ramfs /]#

jedna sa o netbook s archbang a grub2 nainstalovane na pamatovej karte 16gb .. instalacia prebehne v poriadku... prvotne spustenie systemu po instalacii prebehne OK.. najde root adresar sdc1 bez problemov.. bez zmien a restarte sa bud znovu nabootouje v poriadku alebo vyhodi pocas bootovania hore uvedenu hlasku..

da sa s tym nieco robit?

babo rad´ :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
10 jún 2010 14:43 #5685 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:ArchBang a problem s /dev/sdc1
Garcia napísal:

jedna sa o netbook s archbang a grub2 nainstalovane na pamatovej karte 16gb .. instalacia prebehne v poriadku... prvotne spustenie systemu po instalacii prebehne OK.. najde root adresar sdc1 bez problemov.. bez zmien a restarte sa bud znovu nabootouje v poriadku alebo vyhodi pocas bootovania hore uvedenu hlasku..

da sa s tym nieco robit?

babo rad´ :)

Takze sa to stava obcas? Lebo ma najskor napadlo miesto na disku, potom grub a jeho konfiguracia. Kde je grub ulozeny? Nieco som cital, nieco docital a odcital aj to, ze pri boote v grube cez edit (e) upravit (e) root=/cesta/k/linuxu (b). a ak to zozere, tak je dobre. pak uz len ulozit konfiguraciu do spustaca (grub alebo initrd).

Ale je mozne, ze taram a z toho tepla sa skutocne neviem rozbehnut.

Close the Windows, Open Source

Viac
10 jún 2010 14:52 #5686 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re:ArchBang a problem s /dev/sdc1
Hm, no to imo znamena ze v initrd neni modul co obsluhuje tu pametovu kartu. Potom mi je ale divne ze to niekedy ide a niekedy nie. Chcelo by to preskumat trochu ten initrd ale nemam tu arch :-X.

Skus v konfiguracii grubu zmenit initrd z kernel26.img na kernel26-fallback.img.

• Garcia
  • Garcia-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
10 jún 2010 15:16 #5687 od Garcia
Odpoveď od Garcia na tému Re:ArchBang a problem s /dev/sdc1
takto... ked uz vyhodi tu hornu hlasku uz je koniec.. viac nenabehne... vcera som ho nainstaloval a 2x restartol a bez problemov naskocil... dneska uz nie... a to som nerobil zadne zmeny ani upravy..

vzdy po instalacii a naslednom restarte system nabehne.. s sdc1... po dalsom restarte vecsinou uz nie..

mam to rozdelene na sdc1 "/" a sdc2 "swap".... grub je na sdc1..

v instalacii som pridal do mkinitcpio hooks usb a usbinput prave pre to aby mi citalo z pamatovej karty.. je to aj na wiki archu...

skusal som aj fallback ale robi to iste...

neviem preco ale mam dojem ze to bude nejaky bug v Grub2...
totizto som skusal aj origo arch linux s rovnakymi instalacnymi nastaveniami ale s tym rozdielom ze arch pouziva stary grub.. a vsetko fungovalo bez problemov

a vsimol som si ze arch mi dal na vyber ci ma identifikovat particie ako /dev/sdcX alebo podla UUID.. ked som vybral moznost UUID tak vsetko ide bez problemov... v grube je zapisany ako "kernel /vmlinuz26 root=/dev/disk/by-uuid/7eee1e2...."
ale v archbangu s grub2 tuto moznost nemam a automaticky do grubu hodi "kernel /vmlinuz26 root=/dev/sdc1..... "

este ma napadlo ci by mu nepomohlo nahodit stary grub... ale neviem ako na to :(

Viac
10 jún 2010 15:36 - 10 jún 2010 18:58 #5688 od xchg
Odpoveď od xchg na tému Re:ArchBang a problem s /dev/sdc1
Tak si to mozes upravit sam, neviem presne ako sa konfi grub2 nech povie niekto iny, ale uuid disku lahko zistis
ls -l /dev/disk/by-uuid
Posledný krát upravené:10 jún 2010 18:58 xchg

• Garcia
  • Garcia-ov Avatar
  • Senior člen
  • Senior člen
Viac
10 jún 2010 18:16 #5692 od Garcia
Odpoveď od Garcia na tému Re:ArchBang a problem s /dev/sdc1
hmm... zaujmave je ze teraz sa mi opat spustil.... takze skor to vidim na nejaky bug v grub2... ale do grub.cfg som dal uuid miesto sdc1 a skusal som par krat restart a funguje to... asi vazne bolo treba zadat miesto sdc1 radsej UUID... ale budem to este kontrolovat..

takze dakujem za vyriesenie problemu :)

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd