file Notebook a Arch

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2010 15:17 #6338 od Maroš K
Notebook a Arch bolo vytvorené Maroš K
Ahojte. Uvažujem nad kúpou notebooku a keďže nie som teda pri peniazoch, zapáčil sa mi tento model www.alza.sk/msi-cr630-024xcz-d183509.htm Je tu však jedna vec, z ktorej mám obavy, a to je grafická karta ATI. Ešte stále je to v Linuxe také zlé s ATInami,alebo sa situácia zlepšila?
Chcem tam plesnúť 64bit Arch. Strašne sa mi tá distribúcia zapáčila. Ale tá grafika...nejaké tipy,rady? Ďakujem za odpovede

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• Dogmeat
  • Dogmeat-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Gentoo-desktop | Arch-desktop,notebook,netbook
Viac
17 sep 2010 16:42 #6339 od Dogmeat
Odpoveď od Dogmeat na tému Re:Notebook a Arch
Žiadny problém s open source ovládačom Radeon (xf86-video-ati), ani proprietárnym Catalyst v Arch Linuxe. U nás máme 2 notebooky s rozličnými ATI kartami. Správa napájania funguje výborne s oboma ovládačmi, ale na 3D by som použil jedine Catalyst. Inštalácia Catalystu je jednoduchá, v prípade nejasností sa stačí pozrieť na ATI Catalyst .

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
17 sep 2010 20:22 #6340 od Maroš K
Odpoveď od Maroš K na tému Re:Notebook a Arch
Neskutočne si ma potešil,vďaka:) Ako je to s 3D hračičkami? Býva s tým nejaký problém,či ani nie? Čo sa týka Window manažéra, chcel by som niečo ľahšie, najskôr to bude asi XFCE. Máš aj nejaké gdesklets rozbehané? Lebo mne sa to zatiaľ nepodarilo

Fedora 17 Gnome 3.6/Cinnamon 1.6 64bit (notebook) + Linux Mint 11 LXDE (desktop)

• Dogmeat
  • Dogmeat-ov Avatar
  • Junior člen
  • Junior člen
  • Gentoo-desktop | Arch-desktop,notebook,netbook
Viac
17 sep 2010 20:38 #6341 od Dogmeat
Odpoveď od Dogmeat na tému Re:Notebook a Arch
Nemal by byť žiadny problém. Ja používam KDE 4.5.1 s vypnutými 3D efektami a bez widgets. Tieto veci a podobné som len skúšal a fungovali, ale ja ich nepotrebujem. Čo sa týka XFCE, tak je viac náročnejšie na pamäť než Gnome a údajne obsahuje viac bugov. Ak chceš nejaké ľahsie desktopové prostredie, tak by som radšej odporučil LXDE. A ešte niečo. Dal som si teraz tú námahu a nainštaloval gdesklets (pacman -S gdesklets), spustil to z menu a pridal pár tých pomôcok na plochu. Fungovalo to perfektne.

• Maroš K
  • Maroš K-ov Avatar
  • Prémiový člen
  • Prémiový člen
Viac
25 sep 2010 23:48 #6373 od Maroš K
Odpoveď od Maroš K na tému Re:Notebook a Arch
Vďaka za odpovede. Nakoniec som sa rozhodol,že MSI nie. Bol som včera zaniesť do opravy jeden starší notebook, tak som sa chlapíka spýtal, že čo sa najviac kazí. Povedal, že MSIčka sú na tom suverénne najhoršie. Vyhliadol som si jedno HPčko,ale asi to nebude tak skoro. Akurát v jednej veci som si istý: Chcem Arch:)

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd