file RSS feedy na LinuxONE.sk

• hikikomori82
  • hikikomori82-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
19 nov 2009 17:52 #2840 od hikikomori82
RSS feedy na LinuxONE.sk bolo vytvorené hikikomori82
Feed oznaceny ako Uvod s adresou www.linuxone.sk/index.php?format=feed&type=rss je to asi RSS 2.0 a podporuje aj zobrazovanie autora takze pekne vidno kto je autor, nadpis je citatelny, napr:

Ako to funguje - štart systému Linux
by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (Oliver Kindernay)

V RSS (alebo to je atom alebo len nie je vyplneny autor) k foru www.linuxone.sk/forum/fb_rss vyzera to takto:

Predmet: Ako to funguje - štart systému Linux - vložil(a): joka

Mohli by ste to nejak zjednotit.

Tiez by som uvital samostatny feed len na novo zalozene temy vo fore lebo teraz tam su aj reakcie, momentalne to asi neni problem ale ked bude viac tem tak uz sa v tom nove temy stratia. Aktualny feed by som nechal tak ako je, len by som pridal feed len s novymi temami. Kazda tema v tom feede bude len raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• TomasHanzel
  • TomasHanzel-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • OpenSuSE + KDE 4,5, GNOME 3
Viac
19 nov 2009 19:24 #2843 od TomasHanzel
Odpoveď od TomasHanzel na tému Re:RSS feedy na LinuxONE.sk
hikikomori82 napísal:

Feed oznaceny ako Uvod s adresou www.linuxone.sk/index.php?format=feed&type=rss je to asi RSS 2.0 a podporuje aj zobrazovanie autora takze pekne vidno kto je autor, nadpis je citatelny, napr:

Ako to funguje - štart systému Linux
by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (Oliver Kindernay)

V RSS (alebo to je atom alebo len nie je vyplneny autor) k foru www.linuxone.sk/forum/fb_rss vyzera to takto:

Predmet: Ako to funguje - štart systému Linux - vložil(a): joka

Mohli by ste to nejak zjednotit.

Tiez by som uvital samostatny feed len na novo zalozene temy vo fore lebo teraz tam su aj reakcie, momentalne to asi neni problem ale ked bude viac tem tak uz sa v tom nove temy stratia. Aktualny feed by som nechal tak ako je, len by som pridal feed len s novymi temami. Kazda tema v tom feede bude len raz.

Zistím, čo sa dá robiť, ale RSS 2 sú naozaj lepšie. Dáme vedieť.

Close the Windows, Open Source

• hikikomori82
  • hikikomori82-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
27 nov 2009 11:57 #2992 od hikikomori82
Odpoveď od hikikomori82 na tému Re:RSS feedy na LinuxONE.sk
Vsimol som si ze v tomto RSS feede su udalosti a podujatia

www.linuxone.sk/podujatia/eventlist?format=feed&type=rss

Neviem ci je dobre pisat tam ako udalosti nove verzie programov a distier lebo toho je strasne vela a ked nahodou v nejakom meste skutocne linuxove podujatie tak sa to medzi ostatnymi strati, navrhujem rozdelit na 2 feedy:

1. Nove verzie programov a distribucii
2. Linuxove podujatia

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
27 nov 2009 18:25 #2997 od trebor
Odpoveď od trebor na tému Re:RSS feedy na LinuxONE.sk
Súhlas, ale, teraz je tam 5 podujatí (udalostí). A dobré podujatia určite spropagujeme aj bannermi. Nie je problém to potom rozdeliť keď bude treba.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu

• hikikomori82
  • hikikomori82-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
29 dec 2009 09:20 #3612 od hikikomori82
Inak este stale do RSS feedov idu vsetky prispevky. Ostatne portaly (linuxos.sk, abclinuxu.cz, root.cz) to maju tak ze sa zobrazuje len prvy prispevok z kazdeho topicu. Jednotlive odpovede na dany topic sa uz v RSS nezobrazuju resp. maju svoj vlastny RSS kanal. Popravde toto je posledna vec co ma tu irituje.

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
29 dec 2009 10:15 #3613 od trebor

Inak este stale do RSS feedov idu vsetky prispevky. Ostatne portaly (linuxos.sk, abclinuxu.cz, root.cz) to maju tak ze sa zobrazuje len prvy prispevok z kazdeho topicu. Jednotlive odpovede na dany topic sa uz v RSS nezobrazuju resp. maju svoj vlastny RSS kanal. Popravde toto je posledna vec co ma tu irituje.

Mrknem sa nato, v priebehu týždňa.

Používam linux intenzívne od roku 2003. Momentálne na desktopoch mám UBUNTU a na serveroch Debian, Ubuntu

• hikikomori82
  • hikikomori82-ov Avatar
  • Nový člen
  • Nový člen
Viac
08 jan 2010 17:30 #3840 od hikikomori82
Neviem preco, ale teraz uz sa pre zmenu povodne topici vobec nezobrazuju, len komentare na ne. Napr. toto:

www.linuxone.sk/forum/55-komentare-ku-cl...ej-ako-15-minut#3837

je prvy komentar. Je vo feede ale povodna tema tam vobec neni.

• trebor
  • trebor-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Linux Ubuntu
Viac
08 jan 2010 18:17 #3841 od trebor
V nastaveniach Kuneny sú 2 možnosti na RSS. Mal som nastavenú prvú, druhá z nejakeho dôvodu nezobrazuje rss vôbec. Tak som to vrátil naspať a skratil som aspon rss z 1 mesiaca na 1 týždeň. S časový dôvodov som nepátral kde to viazne. Ešte sa k tomu vrátim.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd