file pridanie tlacidla na vypnutie pocitaca do menu

• Elven
  • Elven-ov Avatar
  • Elitný člen
  • Elitný člen
  • Greenie 8M GNOME
Viac
03 máj 2010 14:11 #5257 od Elven
Zdravim a hned sa aj pytam... mam jednoduchy problem, rad by som dostal do menu tlacidlo na vypnutie, no neviem ako na to. kamarat google moc neporadil.

ide o nieco taketo... na tomto obrazku to je: images.howtoforge.com/images/gutsy_desktop/pic20.jpg

no a v novych verziach ubuntu to nie je. dokonca ked sa tie 3 menu daju do jedneho celku, tak ani tam sa uz vypnutie nenachadza a je mozne len cez externy applet. Poradi niekto, ako to tam dostat?

Tento podpis naznacuje fakt, ze som zatial ziadny inteligentny popis nenapisal. Preto je tento popis taky jednoduchy, neinteligentny a pri spravnom pohlade uplne zbytocny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 máj 2010 14:34 #5258 od xchg

• Elven
  • Elven-ov Avatar
  • Elitný člen
  • Elitný člen
  • Greenie 8M GNOME
Viac
03 máj 2010 18:09 #5260 od Elven
nenasiel som to tam... a takychto stranok som pobehal milion osem a pol...

Tento podpis naznacuje fakt, ze som zatial ziadny inteligentny popis nenapisal. Preto je tento popis taky jednoduchy, neinteligentny a pri spravnom pohlade uplne zbytocny.

Viac
03 máj 2010 18:58 #5261 od xchg
To run applications from GNOME, users click on icons on their desktops or they select the applications which they want to run from a menu. Therefore, the first step in integrating an existing program with GNOME is to register  it with the set of applications that users can run.

Unlike in Windows or Mac OS, in GNOME the user's menus are automatically constructed from the list of registered applications. Each published application specifies a set of categories to which it belongs, and the systems menu configuration sorts and arranges them. This mechanism follows the freedesktop.org desktop entry and menu standards.
...
In GNOME and other freedesktop.org-compliant desktops, an application gets registered into the desktop's menus through a desktop entry, which is a text file with the .desktop extension. This desktop file contains a listing of the configurations for your application. The desktop takes the information in this file and uses it to:

Musis "zaregistrovat" tu app tak ze vytvoris .desktop subor v /usr/share/applications. Popis co ma ten subor obsahovat je tam. Odskusat to ale nemam kde.

• Elven
  • Elven-ov Avatar
  • Elitný člen
  • Elitný člen
  • Greenie 8M GNOME
Viac
03 máj 2010 19:59 #5262 od Elven
toto vsetko viem a da sa to aj inak - no musim vediet aka aplikacia spusti to okienko s tymi moznostami ako vypnut, restartovat atd...

Viac
03 máj 2010 20:52 #5263 od xchg
Tak to pusti a kukni vypis procesov a najdi to tam.

• Elven
  • Elven-ov Avatar
  • Elitný člen
  • Elitný člen
  • Greenie 8M GNOME
Viac
03 máj 2010 23:54 #5264 od Elven
to som tiez robil a nenasiel som to tam - nasiel som len ze je to applet...

Viac
06 máj 2010 14:37 #5297 od xchg
A čo príkazy
gnome-session-save --logout-dialog
a
gnome-session-save --shutdown-dialog

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd